Fatih Portakal'dan Burcu Köksal iddiası: "Talimatı o verdi"

08 Mart 2024 09:18

111

FATİH PORTAKAL'DAN BURCU KÖKSAL İDDİASI: "TALİMATI O VERDİ" CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, "Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi'nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak" ifadesini kullanmıştı.

211

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Köksal'a tepki göstermiş ve "Öyle 'Ben belediye başkanı olursam şu partilileri belediyeye almam, şu partiler hariç şunlarla görüşürüm' diyen ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak" demişti. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kütahya'da düzenlenen mitingde CHP'li belediyelerin, vatandaşların dini inançları, doğum yerleri, ırkları ya da siyasi görüşleri ne olursa olsun, tüm bireylere eşit ve adil belediye hizmetleri sunma taahhüdünde bulunacaklarını duyurdu. Özel, bu taahhüdün Cuma günü kamuoyu ile paylaşılacağını ve CHP'li belediye başkanlarına gönderileceğini ifade etti. Bu taahhütlerle birlikte, CHP'li belediyelerin, toplumun tüm kesimlerine ayrım gözetmeksizin hizmet edeceklerini belirten Özel, "Onlara inanıyoruz, güveniyoruz" dedi.

311

Gazeteci Fatih Portakal, Köksal'ın Kılıçdaroğlu'na yakın isimlerden biri olduğunu vurguladı. Seçimlere az bir süre kala yapılan bu çıkışın kasıtlı olduğunu düşünen Portakal, hem Köksal'la ilgili bir görüntü paylaştı hem de 'talimatı Kılıçdaroğlu'ndan aldığını düşünüyorum' dedi.

411

Portakal'ın açıklamaları şöyle:

511

Ben bunun bir talimatla yapıldığını düşünüyorum. Açık açık net ismini de söyleyeyim Kılıçdaroğlu'nun yakınındaki isimlerden biri. Birazdan bir görüntü de ekrana getireceğim. Özgür Özel de kendisini Kılıçdaroğlu'yla arasını bozmak istemediği için aday gösterdiğini tahmin ediyorum.

611

Talimatı kanıtlayamam size bunu ama Kılıçdaroğlu'ndan geldiğini bile düşünüyorum. Bak bu kadar da net konuşuyorum. Çünkü ben de net konuşmayı seven bir insanım. Çünkü Kılıçdaroğlu; Onun için önemli olan İmamoğlu'nun kaybetmesi. Kılıçdaroğlu 1 Nisan'dan sonrasının hesaplarını yapıyor. Ama özellikle İstanbul'un kazanılıp kazanılmaması çok daha önemli. Partinin içerisinde böyle insanlar da var ama bu insanlara yurttaş olarak tepki verenler de var.

711

Bir de bu hanımefendi avukat yani. Avukattan bahsediyoruz. İnsan referanslı bakması gerekiyor her şeye. Ama kafa böyle. Git başka partiye bak AK Parti uygun MHP de uygun yapabilirsin o partilerde olabilirsin.

811

Şimdi gelelim; Burcu Hanımın Kurultay zamanına götüreceğim sizi. Burcu Köksal Kılıçdaroğlu ekibinin önemli isimlerinden biriydi. Biliyorsunuz kurultayda iki kez yenilen bir Kılıçdaroğlu var ama kendisi hala daha siyaset sayfasını kapatmadı. O çünkü 31 Mart'ın sonucunu bekliyor. 'Ben siyasetteyim' dedi, Ankara'da büro açtı.

911

Şimdi gelelim Kurultay zamanından aklımdan gitmeyen bir görüntüye. Kılıçdaroğlu kürsüde ve ateşli bir şekilde Burcu Hanım ayağa kalkar alkışlamaya başlar. "Sırtımdaki hançerle seçime girmek zorunda kaldım" derken bakınız ayağa kalkan en önemli isim Burcu Köksal. Etrafına da bakıyor benden başka kalkan var mı yok mu diye ve bu görüntüyü de hatırladığımız için de hemen ekranlara getirelim dedik. O daire içindeki hanımefendi Burcu Hanım. Onu da bir kez daha sizlerle hatırlatmış olayım.

1011

Ben bunun bilinçli bir şekilde yapıldığını düşünüyorum. Bilinçli bir şekilde partisine zarar vermek adına yaptığını düşünüyorum. Burcu hanımın böyle yaptığını ve talimatın da ben bir şekilde eski ekipten gittiğini düşünüyorum. Bunu kanıtlamam mümkün değil. Ama bir insan seçime giderken seçime 25 gün 24 gün kalmış ve hazırlıklar var Ankara'da, İstanbul'da orada burada çeşitli ithamlar var o ithamlarla mücadele ederken tüm zorluklara karşı mücadele ederken bir zorluk daha çıkartıyor.

1111

Genel başkan zaten ortada kalmış durumda. Yani biraz da basiretsiz, işte öyle dedi de böyle dedi de... Hayır arkadaş net konuşacaksın. Bizler siyasetçinin samimi olanını seviyoruz net konuşanın seviyoruz. Ardından İmamoğlu gibi çıktı "Böyle zihniyete de yer yok" dedi. Gitmek istiyorsan başka yere gidebilirsin bu zihniyete hayır demeliyiz. Hanımefendi atmış orada günahını affettirmeye çalışıyor. 'İşte benim kapım açıktır', Şudur budur... Evet vatandaşlık payıyla herkes bu vatanını sever milletini de sever en önde de gider ama siz böyle demediniz."