Haberler

'Yüksek ses yaptıkları' gerekçesiyle evli çifte ateş açtı; erkek hayatını kaybetti

03 Eylül 2019 13:16

Gaziantep’te çocuklarıyla beraber parkta oturan Ersin Öznişastacı ve eşi Aynur Öznişastacı, komşusu tarafından 'yüksek ses çıkarttıkları' gerekçesiyle tabancayla vuruldu. Olayda Ersin Öznişastacı hayatını kaybederken, eşi ise yaralandı. 

Olay dün gece Gaziantep Şahinbey ilçesi Şehreküstü Parkında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Ersin Öznişastacı eşi ve iki çocuğunu alarak parka oturmak için gitti. Müzik sesinden rahatsız olan komşuları Ahmet Çetinkaya, parkta Ersin Öznişastacı’nın yanına gelerek sözlü tartışmaya başladı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Ahmet Çetinkaya evden getirdiği tabanca ile çifte ateş etti. Ersin Öznişastacı ve eşi Aynur Öznişastacı tabancadan çıkan kurşunlarla yaralandı. Yaralanan çift hastaneye kaldırıldı.

Ersin Öznişastacı hastanede hayatını kaybederken, bacağına 2 kurşun isabet eden eşi Aynur Öznişastacı’nın ise durumunun iyi olduğu öğrenildi. Çifte ateş eden Ahmet Çetinkaya, polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanırken, olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

Ölen Ersin Öznişastacı’nın eşi Aynur Öznişastacı, “Eşim ve çocuklarımla beraber parkta oturuyorduk. Sonra bir adam geldi önce eşime sonra da bana ateş etti” diye konuştu.