Haberler

Vali Gül’ün olmaz dediği Taksim’deki 1 Mayıs kutlamalarına çocuk Vali Derin Mina olur verdi

23 Nisan 2024 17:53

T24 Video

Bir günlüğüne İstanbul Valisi olan Derin Mina Koç, Taksim'de 1 Mayıs kutlamalarına izin verdi. Vali Davut Gül, kendi kararının aksini vaadeden Koç’un 1 Mayıs kutlamaları için Taksim’i açma iznini gülerek karşıladı.

Vali Gül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Şair Mehmet Emin Yurdakul İlkokulu öğrencilerini makamında kabul etti. Minik öğrencilerin çiçek takdiminde bulunduğu Vali Gül, koltuğunu 4. sınıf öğrencisi Derin Mina Koç'a bıraktı. Minderle desteklenmiş koltuğa oturan Koç, hazırladığı konuşma metnini okuyarak, gelmeden önce Vali Gül hakkında küçük bir araştırma yaptığını söyledi.

Gül'ün öğrenci meclislerine büyük önem verdiği bilgisini edindiğini ve bunun üzerine cesaretlendiğini kaydeden Koç, oyun alanları, yeşil alanlar, kütüphaneler ve spor merkezlerinin sayısının artmasını talep etti.

Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Koç, "Çocuk doktoru olmak istiyorum. Hedefim çocukları iyileştirip kendi paramı, harçlığımı, kendi bileğimle emeğimle kazanmak." dedi.

Derin Mina Koç'un, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün Taksim'de kutlanmasına izin verecek misiniz?" sorusuna "Veririm tabii ki" yanıtı gülüşmelere neden oldu.

Vali Gül, diksiyonunu ve verdiği mesajları çok beğendiğini dile getirdiği Koç'u ve makama davet edilen diğer öğrencilerin bayramını kutladı.

Bugün ihtiyaç olarak görülen meselelerinin büyük kısmının 5-10 yıl önce hayal dahi edilemeyeceğini vurgulayan Gül, "Talimatlarınızı aldık. İnanıyorum ki bundan birinci derecede sorumlu olan belediyelerimiz de bu talimatlarınızı almıştır. Her belediye kendi yetki alanında, imkanları ölçüsünde daha çok yeşil alan, daha çok yaşanabilir konutlar, yürüme mesafesindeki okullar, spor tesisleri, kütüphaneler ve sizlere daha iyi bir gelecek bırakmış olur." ifadelerini kullandı.