Haberler

Sabancı Holding’den 29 Ekim filmi: Halaydan horona 'kardeşlik' vurgusu

28 Ekim 2019 12:01

Sabancı Holding, Cumhuriyet’in 96. kuruluş yıldönümünde anlamlı bir çalışmaya da imza attı. 29 Ekim için hazırlanan filmde, “Cumhuriyetle birdir tüm kalpler” sloganı ile birlikteliğin önemine vurgu yapıldı, Cumhuriyetin birleştirici gücüne dikkat çekildi.

Karadeniz yaylalarından Mardin’in dar sokaklarına uzanan hikayelerle, doğudan batıya, halaydan horona uzanan kardeşlik yelpazesinde anlamlı mesajlar verildi. 12 kişilik kadronun yaklaşık 5 bin kilometre yol kat ederek Anadolu’nun dört bir yanını dolaştığı reklam filminin dikkat çeken şarkısı da rap tarzında yorumlandı.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kutlama mesajı yayımladı. Sabancı Topluluğu’nun neredeyse Cumhuriyet ile yaşıt olduğuna dikkat çeken Güler Sabancı şu ifadeleri kullandı:

“Yıllardır ‘Birlikten Cumhuriyet Doğar’ diyerek sürdürdüğümüz 29 Ekim kutlamalarının temelinde, bizi biz yapan değerlerimiz var. Cumhuriyet, tüm farklılıklarımıza rağmen, ayrıntıların, zenginliklerin ve hepimizin ortak paydasıdır.  Onu yaşatmak, onu geliştirmek ve gelecek nesillere taşımak da hepimizin görevidir. Biz, Sabancı olarak, Ata’mızın 'Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz' sözünden aldığımız güç ve ilhamla çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, cumhuriyetimizi yaşatıp bugüne getiren herkese sonsuz şükran duyuyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” (DHA)