Haberler

Ovacık Doğal Ürünleri Kooperatifi Şişli'de şube açtı

Açılışta konuşan Komünist Başkan Maçoğlu: Amacımız halkçı yönetim programlarını geliştirmek

03 Aralık 2019 15:00

Ovacık Doğal Ürünleri Kooperatifinin İstanbul Şişli şubesi Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu, gazeteci İsmail Küçükkaya'nın katılımıyla açıldı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, "Türkiye'de bir farkındalık yarattılar. Biz de bu büyük şehirlerde Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yetişmiş organik ürünlerin tüketiciye ulaşması için çalışıyoruz. Bu ülkenin topraklarında, çiftçinin ve üreticinin emeğini direkt olarak tüketiciye ulaştırmak için bu tür organizasyonların çok önemli olduğuna inanan bir arkadaşınızım. Aranızdan birisiyim"  ifadelerini kullandı. 

Açılışta konuşan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu da, "Özellikle bu süreçte bize çok destek olduğunuz için, köylünün ve ülkedeki sağlıklı gıda üretimine dair söz söyleyen sosyalist belediyelere sahip çıktığınız için çok teşekkür ediyorum. Amacımız bu zaten. Amacımız devrimci, halkçı yönetim programlarını geliştirmek" dedi. 

"Türkiye'deki yerele dair söz söyleme kültürünü geliştiren bu anlayış 40 yıl önce bu halka hizmet etmek adına yola çıktı" diyen Maçoğlu, "Bugün de burada halk ile buluşuyor. Ben Türkiye halklarının bu süreçte geleceği anlamada ve örgütlemede vicdanlı davranacağına inanan biriyim. Tekrardan teşekkür ederim" diye konuştu.