Haberler

Otobüs ile otomobil kafa kafaya geldi, kaza son anda önlendi

Kazanın son anda önlendiği o anlar ise otobüsün kamerası tarafından kaydedildi

06 Ağustos 2022 12:23

İstanbul Üsküdar'da, sürücüsünün hatalı sollama yaparak karşı yöne geçtiği otomobil, İETT otobüsü ile kafa kafaya geldi. Olası bir kaza, şoförün otobüsü son anda durdurmasıyla engellendi.

Üsküdar Beylerbeyi Tüneli çıkışında salı günü sabah saatlerinde, sürücüsünün hatalı sollama yaparak karşı yöne geçtiği otomobil, Ümraniye-Üsküdar seferini yapan İETT otobüsü ile kafa ile kafaya geldi.

İETT otobüsünün ani fren yapması sonucu olası bir kazanın önüne geçildi.

Hatalı sollama yapan otomobil sürücüsü ise bir şey olmamış gibi yoluna devam etti. Otobüsteki yolcular büyük panik yaşadı.

"Tecrübemiz ve eğitimimiz sayesinde kurtardık"

Trafikteki her türlü olumsuzluğa karşı hazırlıklı olduklarını söyleyen otobüs şoförü Abdullah Kılıç "Sabah Ümraniye'den geliyordum. Beylerbeyi Tüneli'nde otomobil birden önüme çıktı. Korktuk. Ayakta birkaç yolcumuz vardı. Allahtan kimseye bir şey olmadı. Biz aldığımız eğitimlerimiz, yılların tecrübesiyle ve dikkatimiz sayesinde kurtardık. Genelde bizim önümüze motosiklet çıkardı. Bu sefer otomobil çıktı. Sürücü döndü gitti. Ben bir şey demedim. Belki kafası dalgındı, belki sarhoş. Burası İstanbul. Her an her yerden her şey çıkabilir" dedi.

Kazanın son anda önlendiği o anlar ise otobüsün kamerası tarafından kaydedildi.