Haberler

Ordu-Ünye'de site sakinleri bir kediye karşı; iddiaya göre 4 kişiyi hastanelik etti

14 Aralık 2019 12:45

Ordu'nun Ünye ilçesinde bir sitede yaşananlar bir sokak kedisi ile site sakinlerini karşı karşıya getirdi. Site sakinlerinin iddiasına göre kedi 4 kişiyi hastanelik etti.

İHA'da yer alan habere göre Ünye'de Atatürk Mahallesi Zambak Sokağı'nda bulunan 3 bloklu bir sitede yaşayan sokak kedisi, yavrularının doğumunun ardından kendisini sevmeye çalışan vatandaşlara saldırmaya başladı.

Site sakini Mustafa Oral, "Her akşam köpeğimi çişe götürdüğümde ben de korkuyorum bize bir şey olacak diye. Benim de hayvanım var. Ve hayvanları çok severim. Ancak bu kedi çok başka bir kedi. İnşallah bu kedimizin psikopatlığı biter ve biz de apartmana girerken rahat bir şekilde gireriz" diye konuştu. 

"Bu kedi yüzünden hastanelik olduk"

Mustafa Oral'ın iddiasına göre kedi nedeniyle 4 site sakini kuduz aşısı yaptırmak zorunda kaldı. "Bu kedinin annelik güdüsünden olacak ki yavrularını alacağımızı zannediyor" diyen Oral, "Bundan bir, bir buçuk ay önce bu kedi yüzünden benimle beraber dört kişi hastanelik olduk. Kedi yüzünden dört komşumuzla beraber kuduz aşısı yaptırmak zorunda kaldık. Geçtiğimiz gece saat 12.00 civarı pekingese cinsi köpeğim var. Gece onu çişe götürdüm. Köpeğimi gezdirirken birden kabardı ve üzerimize saldırdı. Kendimi ve köpeğimi zor kurtardım" dedi.