Haberler

Olivia Colman'ın Oscar konuşması salondakileri ağlattı: Gelecekte ne olacağını asla bilemezsiniz

28 Şubat 2019 12:33

ABD'de düzenlenen 91'inci Oscar Ödülleri Töreni'nde, "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü "The Favourite" filmindeki rolüyle Olivia Colman kazandı.

Colman ödül konuşmasında şunları söyledi:

“Ben… Bu gerçekten strestli. Bu çok komik. Bir Oscar kazandım. Tamam… Teşekkür etmem gereken çok kişi var. Eğer unuttuğum kişiler olursa sizi sonra bulacağım ve kocaman sarılacağım. Unutursam şimdiden özür dilerim. İşte başlıyorum... Yorgos, sahip olduğum en iyi yönetmen. Ve en iyi film, Emme ve Rachel ile beraber , dünyada aşık olunacak ve beraber işe gidilecek en sevimli iki kadın. Güçlük çekmediğimi tahmin edebilirsiniz. Ve bu inanılmaz kadınlarla beraber bu kategoride bulunmak, Glenn Close; sen çok uzun süredir benim idolümsün ve böyle olmasını istemezdim ve senin inanılmaz olduğunu düşünüyorum ve seni çok seviyorum. Hepinizi çok seviyorum. Teşekkürler.

20 yıldır beraber çalıştığım menejerim Lindy King, çok teşekkürler. Olive, Hildy ve Brynna; bana hayır dediğim şeyler yaptırdı ama o haklıydı. Annem ve babam. Ve biliyosunuz işte .. Şu anda evde olan ve bunu izleyen çocuklarım. İzlemiyorsanız aferin ama aynı zamanda izliyor olduğunuzu umut ediyorum; böyle bir şey bir daha olmayacak. Şu an bunu izleyen ve televizyon karşısında ödül konuşmasının pratiğini yapan herhangi bir küçük kıza, gelecekte ne olacak asla bilemezsiniz. Eskiden bir temizlikçi olarak çalışırdım, o işi de çok severdim ama bu anı hayal ederek çok zaman geçirdim. Toparlayayım…

Eşim ve en iyi arkadaşım Ed, seni çok seviyorum. 25 yıldır en büyük destekçim sensin. O da ağlayacak! Ben ağlamıyorum. Çok teşekkürler. Fox, oyuncular ve ekibe herkese çok teşekkürler.Francis! Tom! Ah, çok çok teşekkürler. Lady Gaga! ve Melissa! Teşekkürler.”

Çeviri: Kaan Kurtuluş