Haberler

Netflix Türkiye'nin ikinci orijinal dizisi Atiye'nin ilk fragmanı yayınlandı

28 Kasım 2019 13:26

Çevrimiçi yayın platformu Netflix'in Türkiye'deki ikinci orijinal dizisi Atiye'nin 39 saniyelik ilk fragmanı yayınlandı. Atiye 27 Aralık'ta Netflix'e gelecek.

Başrolde Beren Saat’in yer aldığı Atiye’nin kadrosunda Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya ve Civan Canova yer alıyor. Dizinin yönetmeni ise Ozan Açıktan.

Atiye, genç ve güzel bir ressamın sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor. Dizinin büyük bölümü Şanlıurfa’daki antik kent Göbeklitepe’de geçiyor. İnşası milattan önce 10 bin yılına uzanan Göbeklitepe, tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak biliniyor. Göbeklitepe İngiltere'de bulunan Stonehenge'den 7000, Mısır piramitlerinden ise 7500 yıl daha eski.

Atiye'nin konusu

Atiye dizisi Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı isimli kitabından uyarlandı. Genç ve güzel bir ressam olan Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul'da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.