Haberler

Tutuklu gazeteciler için Münih'ten İstanbul'a yürüyor

15 Temmuz 2019 12:55

Tiyatrocu ve yönetmen Kubilay Bozkurt, 2017 yılında Münih'ten İstanbul'a yürüyerek başlattığı 'Sapiens Dönüyor' projesinin ikincisini gerçekleştirmek üzere yola koyuldu. Kubilay Bozkurt, 15 gün önce başlattığı yürüyüşünü, tutukluluğu devam eden tüm suçsuz insanlara; özellikle de gazetecilere ithaf ettiğini söyledi. 

'Sapiens Dönüyor' isimli Youtube kanalında yolculuğuna dair videolarını 'Münih'ten İstanbul'a yürüyen adam' başlığıyla paylaşan Bozkurt, Slovenya sınır kapısında yaptığı son paylaşımında, "Sınırları aşarken tekrar söylemek istediğim bir şey var. Bu bir özgürlük yürüyüşü... Özgürlük, sınırları aşmakla mümkün. Sadece ülkeler arası değil, kendi sınırlarımızı da aşmalıyız. Bu yürüyüşü suçsuz olarak içeride yatan gazetecilere ithaf etmiştim, umarım onlar için ses getirebilirim" dedi. 

Yürüyüşüne başlamadan önce Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, yürüyüşünün 70 ila 75 gün arası süreceğini belirten Kubilay Bozkurt, 8 ülkeden geçerek 2350 kilometre yol alacağını duyurdu. Bozkurt, 30 Haziran 2019'da başladığı yürüyüşünü İstanbul-Galata Kulesi'nde sonlandıracağını belirtti. 

Kubilay Bozkurt'un yolculuğuna dair paylaşımlarda bulunduğu Youtube ve Instagram hesapları: 

https://www.youtube.com/channel/UCqJBKWma0E2-K0f2flnRj9w

https://www.instagram.com/sapiensdonuyor/