Haberler

Koç gecesinde Denizbank'ın 'uzaylı' Hakan Ateş videosu konuşuldu: Öyle muhteşem bir ego ki...

30 Kasım 2023 01:41

T24 Video

Geçtiğimiz yıllarda çekilen videoların kolajı ile yeni eklenen bölümden oluşan, geçen yıl DenizBank'ın 25'inci kuruluş yıl dönümü için düzenlenen gecede davetlilere izletilen ve Genel Müdür Hakan Ateş'in de rol aldığı video yeniden gündem oldu.

Gazeteci Ertuğrul Özkök, "dolandırıcılık davası"nın dün akşam düzenlenen Koç Ödülleri Töreni'nde de davetlilerin en çok konuştuğu konu olduğunu söyledi. Özkök, "Erdoğan, önceki gece Koç’un ödül törenine katılsaydı çok şaşırırdı ve gecenin baş konusu; Hakan Ateş’in muhteşem egosu" başlıklı yazısında konuya ilişkin şunları söyledi:

Masalarda en çok konuşulan konu tabiatıyla “Fatih Terim Fonu”ydu…

Gazeteciler arasında küçük bir bölüm “Fatih Terim’e haksızlık ediliyor” görüşündeydi. Çoğunluk “Terim de bu işin içindeydi” görüşünde.

Bankacılar ise daha çok, Denizbank ve CEO’su Hakan Ateş üzerine yoğunlaşmıştı.

Çoğunluk şu görüşteydi:  

“Banka bu işi en başında çözmeliydi. İşin içine bu kadar celebrity girmişse büyüyeceği kesindi. O nedenle bunu halledebilirlerdi. Kendilerine en fazla 20-30 milyon dolara patlardı ama sorun büyümezdi. Şimdi banka ve yöneticileri de töhmet altına girdi. Hakan Ateş’in bu olaydan sonra orada kalması pek kolay olmaz…”

Gecenin en çok gülünen şeyi ise Hakan Ateş’in bankanın kuruluş yıldönümü için hazırlattığı komik videoydu.

Vallahi ben kendi payıma o videoyu sevdim. Hakan Ateş’in mizah anlayışı ve kendine güveni, kendiyle dalga geçmesi hoşuma gitti. Ama lacivert takımlı bankacı kesimi aynı fikirde değildi.  

Bazılarına göre bu video onun “muhteşem egosunun” boyutunu açıkça ortaya koyuyor.

“Bu işi başta çözememesinin nedeni de o ‘muhteşem egosu’ydu”  diyorlar.

Yazının tamamını okumak için tıklayın...

Ne olmuştu?

Eski DenizBank Şube Müdürü Seçil Erzan, Türkiye'nin gündemine oturan dolandırıcılık davasında, aralarında iş insanları ve futbol dünyasından önemli isimlerin de yer aldığı çok sayıda kişiden 45 milyon dolara yakın para topladığı iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konuldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından nisan ayında başlatılan soruşturma kapsamında; aralarında Fatih Terim, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Fernando Muslera, Selçuk İnan ve Emre Çolak gibi isimlerin de bulunduğu onlarca kişi Denizbank hakkında da şikâyetçi oldu.