Haberler

Kendini 'polis' olarak tanıttı; 60 bin liralık altınları çaldı

03 Eylül 2019 11:24

Sivas'ta telefonla arayıp kendisini 'polis' olarak tanıttığı emekli Hülya K.'nin 60 bin liralık altınlarını alan Şükrü A., Kahramanmaraş'ta polis tarafından yakalandı. Altınlar, Şükrü A.'nın çorabından çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Şükrü A., telefonla aradığı Hülya K.'ye kendisini 'polis' olarak tanıtıp kimlik bilgilerinin bir suç örgütü tarafından kuyumcu soygununda kullanıldığını, olayı aydınlatmak için evindeki ziynet eşyalarının istediği yere bırakması gerektiğini söyledi. Telefondaki kişiye inanan Hülya K., 60 bin lira değerindeki altınlarını Şükrü A.'nın istediği noktaya bıraktı. Daha sonra telefonla aradığı Şükrü A.'ya ulaşamayan kadın, dolandırıldığını anlayıp polisten yardım istedi.

İhbar üzerine polis ekipleri, Şükrü A.'yı yakalamak için kadının altınları bıraktığı nokta ve çevresindeki tüm güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Polis, Şükrü. A.'nın bindiği taksiyi tespit ederek olay yerinden 320 kilometre uzaklıkta Şükrü A.'yı yakaladı.

Şükrü A., emniyete götürülmek üzere polis otosuna bindirildiği sırada gazetecilerin "İddialar doğru mu?" sorusuna "Hayır" cevabını verdi ancak Hülya K.'nin 60 bin liralık altınları çorabından çıktı. Şükrü A., burada yapılan işlemlerinin ardından Sivas'tan gelen polislere teslim edildi. İsmi açıklanmayan taksi şoförü de ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.