Haberler

Kendini gasp edenlerin arabasına böyle atladı

Gasp edilen adamın mücadelesi, otomobilden atılması ile sonuçsuz kaldı

21 Ekim 2021 16:24

İstanbul Maltepe'de işçilerin maaşı ve iş yeri giderleri çektikten sonra işyerine girmek üzere olan bir dürümcü, 3 kişi tarafından gasp edildi. Dürümcünün elinde bulunan çantadaki 150 bin liranın çalınma anı güvenlik kamerasına yansıdı. Gasp edilen kişi şüphelilerin kaçtığı sırada açık bıraktığı aracın kapısından içeri atladı. 

Olay Maltepe'de 20 gün önce yaşandı. Ayın başı olması nedeniyle hem işçilerin maaşı hem de işyerinin ödemeleri için bankadan 150 bin lira çeken dürümcü Ahmet Tortup, iş yerinin önünde geldiğinde bankadan itibaren takip edildiği 3 kişi tarafından gasp edildi. İş yerinin hemen yanındaki otoparka giriş yapan gaspçılar, aynı otoparka park ettikten sonra işyerine yürüyen Ahmet Tortup'un elindeki para dolu çantayı gasp etti. Ellerinde kesici alet olduğu öğrenilen 3 şüpheli, çantayı çaldıktan sonra hemen otomobile yönelirken, bu sırada gasp edilen Ahmet Tortup ise, parayı kurtarmak için şüphelilerin kaçtığı aracın açık kapısından içeri atladı. Ahmet Tortup'un bu mücadelesi otomobilden atılması ile sonuçsuz kaldı. Olay anı ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Dürümcüde görev yapan Mehmet Caneri, "Arkadaşımız bankadan parayı çektikten sonra takip ediyorlar. Onlar da arkadaşımızın park ettiği otoparka giriyorlar. Çantada 150 bin lira vardı. Dükkânın önünde gasp ediyorlar. Parayı aldıkları gibi otomobille kaçıyorlar" dedi.

Mehmet Caneri, paranın işçilerin parası olduğunu belirterek olaya karışanların bulunmasını istedi.

Kaynak: DHA