Haberler

İbrahim Tatlıses'in doğduğu mağara müze oluyor: Mağarada doğduğum için iftihar ediyorum

26 Ağustos 2019 15:32

Şanlıurfalı ünlü türkücü İbrahim Tatlıses ziyarete geldiği memleketinde, doğduğu mağaranın turizme kazandırılacağını söyledi. Haliliye ilçesi Hızmalı Mahallesi’nde bulunan mağara, Haliliye Belediyesi'nin girişimleri ile müze olacak.

İbrahim Tatlıses, "Fakir bir ailenin çocuğuydum. Mağarada doğduğum için de iftihar ediyorum. Allah daha sonra 'yürü ya kulum' dedi, çok şükür yürüdük. Her şey için şükrediyorum. Doğduğum mağara, Haliliye Belediyesi'nin girişimleri ile müze olacak ve turizme kazandırılacak. Bunun için katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de Tatlıses ile turizmin daha da canlanacağını ifade etti. Beyazgül, "Bu kadar lüks içerisinde yaşayan bir insanın mağarada doğduğuna kimse inanmıyordu. Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat'ın gayretleriyle bu mekan turizme açılacak şekle getiriliyor. İnsanlar, Tatlıses'in nerede, nasıl yetiştiğini görecektir. İmkansızlıklar içerisindeyim kaderime küseyim yok, bunun en güzel örneği Tatlıses, gayret edip, mücadele ederek bugünlere gelmiştir. Kendisi tüm dünyaya marka olmuştur” diye konuştu. 

(İHA)