Haberler

Gökhan Arsoy'dan tekne kazasında yaraladığı kadına: "Kaçmadım, gereği neyse yapmaya hazırım"

14 Ağustos 2019 10:52

Muğla-Bodrum’da Yeşilçam oyuncusu Göksel Arsoy’un oğlu Gökhan Arsoy'un oğlunun kullandığı iddia edilen bir sürat teknesi, 10 Ağustos günü açıkta yüzen bir kadına çarpmış; kadın ağır şekilde yaralanmıştı. 

Olay sonrası Instagram hesabından açıklama yapan Gökhan Arsoy kazayı kendisinin yaptığını doğrulayarak, "Denizde sırtüstü yatan hanımefendiyi görmediğim gibi, ayaklarına çarptığımı dahi anlamadım" dedi

Gürsoy, olayla ilgili örtbas etme veya reddetme konusunun söz konusu olmadığını söylerken, "Yakıştırılan 'çarpıp kaçtı' sözü tamamiyle asılsızdır. Yazılan ve söylenilenlerin aksine olayda hiç bir kasıt bulunmamaktadır. Sahil güvenlik tarafından aranıncaya kadar kaza oldugunun farkında bile değildim" ifadelerini kullandı. 

Olaydan dolayı üzgün olduğunu belirten Arsoy açıklamasına şöyle devam etti: Ne kadar üzüldüğümü, ne kadar mahçup hissedip, bu talihsiz durumun parçası olduğum düşünüldüğünde, kazada incinen hanımefendinin bunun misliyle korku, endişe ve kızgınlık yaşayabileceğini hesaba katarak duruma hassasiyetle yaklaşılmasını rica ediyorum. Hanımefendinin doktorundan aldığımız bilgiye göre kendisi birkaç gün içinde taburcu olacak ve iyileşme sürecinin akabinde normal hayatına devam edecektir. Gerek hukuki, gerekse kazada zarar gören hanımefendiye karşı vicdani ve insani yükümlülüklerim neyse üstlenmeye hazırım.

Ne olmuştu? 

Bitez Adaboğazı mevkii Akvaryum koyunda, 10 Ağustos günü meydana gelen olayda, kıyıdan yaklaşık 15 metre açıkta yüzen 72 yaşındaki Gülseren Ayvazoğlu'nun üzerinden 8 metrelik bir sürat teknesi geçmişti. Yaralanan Ayvazoğlu, olay yerine gelen ambulans teknesi ile hastaneye yetiştirilmiş, tekneyi kullanan kişinin Yeşilçam’ın yıldızı Göksel Arsoy’un oyuncu oğlu Remzi Gökhan Arsoy olduğu ve hızlı bir şekilde olay yerinden uzaklaştığı iddia edilmişti.

Olayın tanığı Ayvazoğlu'nun arkadaşı Halit Mengi, teknenin çok süratlı olduğunu ve çarpan kişinin durmadığını ifade etmiş, Ayvazoğlu'nun ağır bir ameliyat geçirdiğini ve arkadaşının 4 ay yürüyemeceğini söylemişti.

Kadının hayati tehlikeyi atlattığı belirtilirken, gözaltına alınan Gökhan Arsoy ise, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı.