Haberler

Geçen yıl selde yıkılıp aynı yere yeniden yapılan cami, yine yıkıldı

03 Temmuz 2022 15:11

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde geçen yıl yaşanan selde yıkılan cami aynı yere yapılmak istendi. İnşaatı süren cami selde tekrar yıkıldı.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde geçen yıl meydana gelen selde, birçok ev ve işyeri su altında kalmıştı. İlçenin Çaykırı Köyü’nde bulunan cami de selde zarar görmüştü. Tarihi cami Vilayetler Hizmet Birliği tarafından yeniden aynı yere yapıldı.

Vali Avni Demir tarafından inşaat çalışmaları yakından takip edilen cami 27 Haziran’da meydana gelen selde bu kez tamamen yıkıldı.

"Sel aynı sel, manzara aynı manzara"

Bölgede yaşanan sel felaketini TBMM’de gündeme getiren CHP Milletvekili Hasan Baltacı, selin vermiş olduğu maddi zararın geçen sene ile aynı olduğunu söyledi. Yağış miktarı geçen sene metrekareye 450 kilogram olduğunu bu yıl ise 159 kilogram olarak açıklandığını belirten Baltacı, “Ama manzara aynı manzara. Sel aynı sel. Taşan dereler aynı dereler. Su basan binalar aynı binalar. Çöken yollar aynı yollar. Yine aynı yerlerde heyelan meydana geldi. Yeni aynı istinat duvarları yıkıldı. Yine aynı ilçelerin Kastamonu merkezle olan bağlantıları kesildi. Yine içme suyu hatları zarar gördü” dedi.