Haberler

Felçli yavru kediye ilk adımlarını 'oyuncak kamyonet yürüteci' attırdı

16 Ekim 2019 11:27

Edirne'de, sokakta bulunan, arka ayakları felçli olduğu için yürüyemeyen yavru kediye, oyuncak kamyonetten yürüteç yapıldı. 

Trakya Üniversitesi'nde okuyan Hatice Hale Nur Pınar ve Kerim Filiz, Kırcasalih, arka ayaklarının felçli olması nedeniyle yürüyemeyen bir yavru kedi buldu. Kediyi Edirne'ye götüren öğrenciler, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu'ndan yardım istedi. Tanrıkulu'nun girişimiyle yavru kedi, Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı'na götürüldü.

Barınak veterineri Mustafa Karadağ, 'Negro' ismi verilen kedi için oyuncak kamyonetten yürüteç yaptı. Karadağ, "Kedimiz buraya felçli geldi. Arka bacaklarında kas erimesinden kaynaklı his kaybı var, sonuç itibarıyla yürüyemiyor. Biz de bu oyuncak arabayı biraz değiştirerek, ona biraz basit usullü yürüteç yapmayı planladık. Henüz çok küçük ve zayıf olduğu için biraz zorlanıyor; ama zamanla biraz alıştırma yaparak, bu güçlüğü aşacağını düşünüyorum. Onun yaşam kalitesini artırmak açısından böyle bir şey yaptık. Başarısız olursak daha konforlu yürüteç için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.