Haberler

Erdoğan’ın Kocaeli’ne geleceğini duyan vatandaşlar eylem yaptı: “Şehrin göbeğinde 10 yıldır doğalgaz bekliyoruz”

"Doğalgaz sorunumuza çözüm istiyoruz"

05 Ağustos 2022 11:01

Ergün Demir / Kocaeli

Kocaeli’ni ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslerini duyurmaya çalışan Kartepeli vatandaşlar 10 yıldır doğalgaz alamadıklarını belirterek, “Şehrimizi Cumhurbaşkanımız geleceğini duyduk. Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Doğalgaz sorunumuza çözüm istiyoruz” çağrısı yaptı.

Kocaeli’nde, turizm merkezi Kartepe ilçesinin Maşukiye Mahallesi Hasköy Sokak sakinleri olarak 10 yıldır doğalgaz alamadıklarını belirterek, "Biz İZGAZ’a defalarca taleplerimizi bildirmemize rağmen çeşitli fizibilite, Karayolları ve gelir endişeleriyle bizim doğalgaz isteğimizi yanıt vermemiş bulunuyor" dedi.

Türkiye’de açılış bayramları geleneğini başlatan ve 12 yıl önce ilk adımı atan Kocaeli, bir açılış bayramına daha hazırlanıyor. Kocaeli 10. Açılış Bayramı, 6 Ağustos Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla İzmit Milli İrade Meydanında yapılacak.

Kocaeli, 10. Açılış Bayramı törenine hazırlanırken turizm bölgesi olan Kartepe Maşukiye Mahallesi Hasköy Sokak sakinleri doğalgaz sıkıntılarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a duyurmak için bir basın açıklaması yaptı.

Yaklaşık 10 yıldır sokaklarına doğalgaz getiremedikleri için büyük mağduriyet yaşadıklarını belirten sokak sakinleri her yıl tonlarca odun alıp yakmak durumunda kaldıklarını vurguladı.

“Şehrin göbeğinde 10 yıldır doğalgaz bekliyoruz”

“Şehrin göbeğinde 10 yıldır doğalgaz bekliyoruz” pankartı önünde toplana sokak sakinleri adına basın açıklaması yapan Murat Atar, şunları söyledi:

“Sanayinin önde şehirlerinden, en büyük şehirlerinden Kocaeli’nde, turizm merkezi Kartepe ilçesinin Maşukiye Mahallesi Hasköy sakinleriyiz. Yaklaşık 40 hane yıllardır Maşukiye’de doğalgaz olmasına rağmen Hasköy Sokak’ta bulunmamakta. Biz İZGAZ’a defalarca taleplerimizi bildirmemize rağmen çeşitli fizibilite, Karayolları ve gelir endişeleriyle bizim doğalgaz isteğimizi yanıt vermemiş bulunuyor.

"Çözüm istiyoruz"

"Şehrimizi Cumhurbaşkanımız geleceğini duyduk. Bunu fırsat bilerek çözüme olan katkısına inancımız sonsuz olarak Cumhurbaşkanı’na sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Doğalgaz sorunumuza çözüm istiyoruz. İZGAZ yetkililerinin biran önce doğalgazımızı bağlamasını istiyoruz.”