Haberler

DİSK Basın İş: Boğaziçili öğrencilere destek eylemini takip eden meslektaşlarımıza onlarca plastik mermi ve gaz sıkıldı

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek için Kadıköy'de toplanan gruba polis müdahale etti

02 Şubat 2021 18:52

İstanbul'da Emek, Barış, Demokrasi güçlerinin çağrısıyla Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek için Kadıköy'de toplanan gruba polis müdahale etti. Polisin biber gazı, gaz kapsülleri ve plastik mermi kullandığı anları paylaşan DİSK Basın İş Sendikası "Kadıköy'deki Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek eylemini takip eden meslektaşlarımıza onlarca plastik mermi ve gaz sıkıldı. Yönetim Kurulu üyemiz Elif Akgül polis tarafından tartaklandı. Görevini yapan meslektaşlarımıza yapılan muamele kabul edilemez." diye yazdı. 
 
DİSK Basın İş görüntülere şu notu düştü;
"Halk TV Muhabiri Erdinç Yılmaz ve Kameraman Murat Erkmen hedef alınarak atılan plastik mermilerle yaralandı. Gazetecilerin görevlerini yapması kolluk kuvvetinin saldırısı ile karşılanıyor. Hala haber takibi yapan meslektaşlarımız tehlikede.
 
Kadıköy'de haber takibi yapan Yönetim Kurulu üyemiz Elif Akgül darp edildi ve gözaltına alınmak istendi. Anayasal toplantı, gösteri ve yürüyüş hakkını kullanmak isteyen yurttaşlardan da gazetecilerden de elinizi çekin. Biz elimizi deklanşörden asla çekmeyeceğiz."