Haberler

CHP’li Başarır: Soylu ve Şentop, 10 bin doları alan siyasetçiyi açıklamadıkları sürece bu suça ortaktır

"Güzel İzmir’den soruyoruz; aylık 10 bin doları hangi siyasetçi aldı?"

04 Haziran 2021 14:14

Karşıyaka Belediyesi’nin düzenlediği bir etkinliğe katılan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, sonrasında CHP Karşıyaka İlçe Başkanı, gençlik kolları başkanı ve üyeleri, CHP Mezitli İlçe Başkanı ve partililerle birlikte Naldöken Köprüsü’nde “Fakirler Kurdu, Mafyalar Çaldı. Her ay 10 bin doları hangi siyasetçi aldı?” sorulu pankartı açtılar. Başarır burada "Açıklamadıkları sürece Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu suça ortaktır" dedi. 

"Güzel İzmir’den soruyoruz; aylık 10 bin doları hangi siyasetçi aldı?"

Pankartın asılmasından sonra açıklama yapan CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, “Fakirler kurdu, zenginler çaldı. 10 bin dolar aylığı mafyadan hangi siyasetçi aldı? Açıklamadıkları sürece Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu suça ortaktır. Şimdi, güzel İzmir’den soruyoruz 10 bin Dolar aylığı hangi siyasetçi aldı?” dedi.

Daha öncede Boğaziçi köprüsünden, CHP İstanbul milletvekilleri Mahmut Tanal ve Sera Kadıgil Sütlü ile “128 Milyar Dolar Nerede?” sorulu pankartı açan CHP’li Başarır, “Herkes soruyor; İl, ilçe başkanlarımız soruyor, bizler halkımız adına soruyoruz, 10 bin dolar aylık alan siyasetçi kim?” sözlerini ifade etti

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Serdar Koç ise “128 milyar doları sorduk, cevap vermediler en azından 10 bin doların cevabını versinler” sözlerini dile getirdi.