Haberler

Ceren Özdemir'in katilinin cinayetten sonraki görüntüleri ortaya çıktı

05 Aralık 2019 15:00

Ordu'da evinin bulunduğu apartmanın girişinde bıçaklanarak öldürülen Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Ceren Özdemir'in katil zanlısı Özgür A.'nın son görüntüsünde sokaklarda elini kolunu sallayarak gezdiği görülüyor.

Elinde şemsiye ile gezinen Arduç'un bir market ve manavlara girip çıktığı görülüyor. Arduç'un parası olmadığı için gıda ve meyve istediği belirlendi.

Ordu'da evinin önünde bıçaklanarak öldürülen 20 yaşındaki Ceren Özdemir'in katil zanlısı Özgür Arduç., 'canavarca hisle kasten öldürme' suçundan tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edilmişti.

Arduç, İlk ifadesinde, "Ceren'i farklı noktalarda öldürmek istedim. Ama birisinde yaşlı bir adam çıktı karşıma öldüremedim. Kız az daha beni fark ediyordu. Ben hemen büfeye daldım. 'Hapisteyken mutlaka birilerini öldürmeliyim' diye kafamda tasarladım. Cinayetten sonra inşaatta sabahladım. Sabah kendime yeni avlar aradım ama fırsat bulamadım." demişti. 

Özgür Arduç'un 14 yıl önce yine Ordu'da bir çocuğu öldürdüğü, 13 yıl boyunca kaçtığı, 2018 yılında da hırsızlık yaparken suçüstü yakalandığı ortaya çıkmıştı. Arduç'un linç girişimi endişesiyle sağlık kontrolünü emniyette yapılmıştı.

TIKLAYIN: Ceren Özdemir cinayetinde bir şüpheli yakalandı

TIKLAYIN: Ceren Özdemir cinayetinde yakalanan katil zanlısının Özdemir'i takip ettiği görüntüler ortaya çıktı