Haberler

Böylesi görülmedi! Komşularını rahatsız etmek için evin odalarına özel ses düzeneği kurmuşlar!

03 Aralık 2023 10:39

T24 Video

İstanbul, Güngören’de 5 katlı binanın 4. katında yaşayan iki kardeş, evlerinin her odasına kurdukları özel ses düzenekleriyle komşularını rahatsız etti. Kardeşlerin üst katında daire satın alanlar, gürültüden kurtulmak için çareyi evlerini satılığa çıkartmakta buldu. Çok sayıda şikayet üzerine çilingirle daireye giren polis ekipleri, düzenekleri sökerek iki kardeş hakkında adli işlem başlattı. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan iki kardeş ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Kardeşlerin daha önce de gürültü nedeniyle kapılarına gelen 2 genci keserle darbettiği öğrenildi. 

Güngören Akıncılar Mahallesi’ndeki 5 katlı binanın 4. katında bulunan bir dairede yaşanan olayda, Erdal ve Emrah Yıldız kardeşler iddiaya göre, yaşadıkları evin her odasına ayrı bir ses düzeneği kurdu. Bazı odalarda hoparlörle müzik çalan kardeşler, odalardan birinin de  tavanına motorlu özel bir ses düzeneği yerleştirdi. Yıldız Kardeşler’in bu düzenekleri tatil günlerinde ve akşam saatlerinde açmayı tercih ettiği öğrenilirken, binada daire satın alanlar gürültüden kurtulmanın çaresini evlerini satılığa çıkarmakta buldu.

Binada oturanların ve çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Evde kimsenin olmaması nedeniyle ekipler, çilingirle açılan daireye girdiklerinde, boş evde çalışmakta olan ses sistemleriyle karşılaştı. Ekipler evde yaptıkları incelemede 3 adet hoparlörlü ses sistemi ile tavana gizlenmiş motorlu ses düzeneğini sökerek muhafaza altına aldı. Yakalanan şüpheliler hakkında "Huzur ve sükunu bozmak" maddesinden adli işlem başlatıldı. 

“Daireyi satın aldılar, oturamadan satılığa  çıkardılar" 

Bina sakinlerinden Yüksel Salman, "Sürekli değişik değişik sesler açıyorlar, rahatsız ediyorlar. Benim küçük çocuğum ve ailem herkes herkes rahatsız oluyor. Titreşim, akşamdan sabaha kadar ezan sesleri, çıkartıyorlar. Polis geld aldı götürdü ondan sonra ne oldu bilmiyorum. Bunların üst komşuları, daireyi satın aldılar ama daha oturmadan satılığa çıkarttılar, bu gürültü yüzünden" dedi. 

“Balyoz, çekiç sesi gibi geliyordu"

Şüphelilerin yaşadığı dairenin bitişiğindeki binada yaşayan Tuncay Akyıldız, "Sesleri duyuyorduk ama tadilat var zannettik. Üst veya alt komşularımızın yaşadığı binalarda tadilat var zannettik, yan binadan olacağını hiç düşünemedik. Özellikle akşam saat 22.00, 23.00 ile 24.00 saatlerinde bu sesler gelmeye başladı. 3. ve 4. gün de devam edince araştırmaya başladık. Bize resmen balyoz, çekiç sesi gibi geliyordu. O seslerden çocuk bile uyuyamıyordu." diye konuştu. 

“Çocukların kafasına keserle saldırdı"

Yan binada oturan 2 gencin de daha önce, gürültü nedeniyle rahatsız oldukları için Yıldız kardeşlere şikayette bulundukları ancak kardeşler tarafından keserle saldırıya uğradıkları ve yaralı gençlerin şüphelilerden şikayetçi olduğu öğrenildi. Bitişik binada yaşayan ve Yıldız kardeşler tarafından iki torunu darbedilen Melehat Balkhane, "Çocuklara keserle saldırdılar.Kızımın 16-17 yaşında çocukları var.  Çocukların kafasına keserle saldırdı polise söylediler. Polisler geldi, savcılığa verdiler. Mahkemelik oldular galiba ben de bildiğim kadarıyla söylüyorum size" dedi. Yıldız kardeşlerin darbettiği iki gence ilişkin daha önce ifade verdiği, konuyla ilgili mahkeme sürecinin devam ettiği belirtildi.