Haberler

Yine kadın cinayeti: Boşanma sürecinde olduğu eşini başından vurdu, 4 çocuğu kuaföre sığındı!

03 Eylül 2019 09:22

Niğde’de bir şahıs, boşanma sürecinde olduğu eşini, başından vurarak öldürdü.

M.Ç., boşanmakta olduğu eşi Sibel Ç'yi (36) evinde tabanca ile başından vurarak öldürdü.

Katil zanlısı M.Ç. olay yerinden otomobille kaçarken, çiftin 4 çocuğu ise apartman girişinde bulunan bayan kuaförüne sığındı.

Silah sesini duyan vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri kadının öldüğünü belirledi. 

Olaydan sonra kaçan firari katil zanlısı polis tarafından aranıyor. 

Adana'da kadına şiddet: Birlikte yaşadığı erkekten şiddet gördü; kendi oğlundan ölüm tehdidi aldı

Adana'da birlikte yaşadığı erkek tarafından darp edilen kadının şikayeti üzerine uzaklaştırma alan G.Ç. kadının oğlunu, annesinin evine gidip ölümle tehdit etmeye kışkırttığı iddia edildi.

G.Ç., beraber yaşamaya başlamalarından kısa süre sonra uyuşturucu kullanmaya ve Kadriye A.'ya şiddet uygulamaya başladı. G.Ç., Kadriye A.'nın kolları ve vücudunun çeşitli yerlerini morarttı. Bunun üzerine şikayetçi olan Kadriye A. şahsın evden uzaklaştırma almasına neden oldu.

Zanlı uzaklaştırma aldıktan sonra bu sefer de kadının ilk eşinden oğlu A.D.'yi kışkırtarak annesinin evine gönderip ölümle tehdit etmesine neden oldu. Genç kadın, oğlunun kapıya zarar vermesine rağmen açmayarak Kadın Destek Uygulamasından (KADES) polise ulaştı.

Polis, hemen olay yerine gelerek kadını evdeki yeğenleriyle birlikte alıp polis merkezine götürdü.

Genç kadın yaşadığı anları şöyle anlattı: Birlikte yaşadığım erkek bir süre beni dövdü. Sonra arkadaşı ve eşi geldi. Onlar bizi ayırmaya çalışırken o ara silahını aldı. Silahtan çat çat ses geldi arkadaşı üzerine atladı. Adam psikopat esrar ve uyuşturucu kullanıyor. Olay olana kadar birlikte yaşıyorduk beni dövünce şikayetçi oldum. Bugün de oğlumu gönderip beni tehdit etmesini sağladı. Oğlum da kapıya zarar verdi. Ben şikayetçiyim.