Haberler

Bebekken yüzü yanan Leyla, yüz nakli için destek bekliyor

27 Ağustos 2019 10:13

Kahramanmaraş’ta 1 buçuk aylıkken başına örtülü eşarbının yanması sonrası yüz ve kafa derisi de yanan 20 yaşındaki Leyla Demirci yüz nakli bekliyor. 

Demirci ailesinin 4 çocuğundan biri olan Leyla Demirci, bir buçuk aylıkken annesi tarafından banyo yaptırıldıktan sonra beşiğe yatırıldı. Annesinin yüzüne örttüğü eşarbın odada bulunan çocuklar tarafından yakılması sonucu Leyla’nın yüz ve kafa derisi yandı.

Leyla Demirci yanık yüzle yaşamanın zorluklarını şöyle anlattı:

"Okulda bir öğretmenimiz vardı ve onun sayesinde okudum. Yoksa beni okula almayacaklardı, benden korkuyorlardı. Ben yüz nakli olmak istiyorum ve herkes gibi koşup oynamak, makyaj yapıp insanların arasına girmek istiyorum. Ben Cumhurbaşkanımızdan yardım bekliyorum. 6 aydan 6 aya Antalya’ya gidip tahlillerimizi veriyorum ve tedavi oluyorum. Antalya’da bir hastanede yüz nakli yapılmış ben ve ailem çok sevinmiştik” dedi. 

Leyla Demirci'nin yüz nakli için Twitter'da da destek kampanyası başlatıldı. Kullanıcılar #LeylayaUmutOl etiketiyle, Demirci'nin videosunu hesaplarında paylaşıyor.

Sağlık Bakanlığı destek olacak 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Leyla Demirci'nin yüz nakli için donör beklendiğini ifade ederek, "Bu süreçte ihtiyaç duyduğu destek bakanlığımızca sağlanacaktır" dedi.