Haberler

Avustralya'da bıçaklı saldırı; 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı

13 Ağustos 2019 12:03

Avustralya’da bir saldırgan elindeki bıçakla sokak ortasında 2 kadını bıçakladı. Kadınlardan 1'i hayatını kaybederken, diğeri yaralandı.

Başkent Sidney’in merkezinde meydana gelen olayda. 20’li yaşlarda olduğu belirtilen bıçaklı saldırgan, bir kadını bıçaklayarak yaraladı. Yaralı kadın, hemen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Bir süre sonra çevrede bir kadın cesedi bulundu. Polis iki olayın bağlantılı olduğunu, ölen kadının, aynı saldırgan tarafından bıçaklandığını tespit etti. Saldırganın, elindeki bıçakla başka insanlara da saldırı girişiminde bulunduğu ancak çevrede bulunan kalabalık tarafından etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Saldırgan, olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alındı. Hastaneye kaldırılan yaralı kadının durumunun 'stabil' olduğu bildirildi.

Avustralya Başbakanı Scott Morisson, saldırıyla ilgili sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında, bu şiddetli saldırının endişe verici olduğunu dile getirirken, saldırganı etkisiz hale getiren vatandaşları cesur davranışlarından dolayı takdir etti.