Haberler

Avrupa Karate Şampiyonası'nda iki kardeşten Türkiye'ye iki altın madalya

"Geçen yıl kıl payı geçen Avrupa şampiyonluğunu bu yıl kazandım"

28 Mayıs 2022 16:09

Avrupa Karate Şampiyonası kadın kumite 68 kiloda mücadele eden Eda Eltemur ve erkek kumite 75 kiloda yarışan kardeşi Erman Eltemur, rakiplerini yenerek altın madalyanın sahibi oldular.

Erkekler kumite 75 kilo finalinde milli sporcu Erman Eltemur, İngiltere’den Brandon Brian Wilkins’ı yenerek altın madalya kazanırken, kadın kumite 68 kilo finalinde ise milli sporcu olan kardeşi Eda Eltemur, Slovakya’dan Miroslava Kopunova’yı yenerek altın madalya kazandı.

"Bu yıl güzel bir açılış yaptım"

Eda Eltemur, sahaya inanarak çıktığını ve geçen yıl kıl payı ile kaçırdığı şampiyonluğu bu yıl kazanacağından emin olduğunu söyledi.

Şampiyonluk için uzun süre çalıştığını dile getiren Eltemur, "Beklediğim bir şampiyonluktu. İnanarak sahaya çıktım. Geçen yıl kıl payı geçen Avrupa şampiyonluğunu bu yıl kazandım. Umarım devam eder bu başarılar. Geçtiğimiz yıl da yine ilk madalyayı ben kazanmıştım. Bu yıl güzel bir açılış yaptım ve başarılarımın devamının geleceğini düşünüyorum" diye konuştu.

"Sürekli altınlarla devam etmek istiyoruz"

Erman Eltemur ise uzun yıllardır beklediği şampiyonluğu kendi ülkesinde ve seyircisinin önünde kazanmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Şampiyonluk başarılarının sportif çalışmaları ile devam edeceğini söyleyen Eltemur, "Çok mutluyum çok sevinçliyim. Uzun yıllardır bireyselde beklediğim bir şampiyonluktu. 2022 Avrupa şampiyonluğunu kendi ülkemizde kendi seyircimizin önünde kazandık. Altın madalya almak nasip oldu. Desek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Başta babama ve hocama teşekkür ediyorum. Kardeşim de altın madalya aldı ve şampiyon oldu. Çok çalıştık. Nasip oldu. Sürekli altınlarla devam etmek istiyoruz" diye konuştu.