Haberler

AKP kurucularından Fatma Bostan Ünsal: Ayrılacakların alacağı destek, AK Parti iktidarına mâl olabilir

Ünsal, AK Parti'den ayrılanları ve ayrılabilecekleri T24 Manşet'e yorumladı

28 Kasım 2019 17:50

AK Parti kurucularından Fatma Bostan Ünsal,  yeni parti çalışmaları nedeniyle AKP'den ayrılanlar ve ayrılabilecekler hakkında, "Alacakları kamuoyu desteği AK Parti iktidarına mâl olur" dedi.

"AK Parti'den daha önce ayrılanlar olmuştu. İdris Naim Şahin ve Abdüllatif Şener' de olduğu gibi. Onlar küçük kalmışlardı" diyen Bostan, "Fakat bu yeni oluşumları bu ikisiyle karşılaştırmak doğru olmaz. Çünkü bu iki oluşum da üç dört yıllık bir arka planın üzerine olmuştur" ifadelerini kullandı. 

Bostan söz konusu ayrılıklarla ilgili olarak, Demokrat Parti'nin CHP'den ayrılmış olmasına atıf yaptı ve "Etki olarak da ona benzer diye düşünüyorum. İki partinin de desteği çok büyük miktarda olmayabilir. Fakat AK Parti'den kayacak çok küçük bir kamuoyu desteği bile çok büyük değişikliklere sebep olacaktır" ifadelerini kullandı.

Bostan, "Kamuoyu araştırmalarından öğreniyoruz ki, iki kanadı da düşündüğümüzde yüzde 15, yüzde 20 civarında destek kaybı olacaktır. Bu AK Parti iktidarına mâl olacak bir durumdur" diye konuştu.