Haberler

Ailelerin HDP binası önündeki eylemi sürüyor: Sonuç almadan gitmeyeceğiz

30 Eylül 2019 12:26

Diyarbakır'da, çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığını iddia eden ve çocuklarının bulunmasını isteyen 49 ailenin, HDP binası önündeki oturma eylemi 28'inci günde de sürüyor.

Oğlunun askerliğini yapmaya gittiği sırada Tunceli'de kaçırıldığını öne süren Şevket Altıntaş, "28 gün değil 28 sene de geçse biz sonuç almadan gitmeyeceğiz" dedi.

Oğulları Müslüm için eşi Songül Altıntaş ile birlikte oturma eylemi yapan Şevket Altıntaş, sonuç alınana kadar buradan ayrılmayacaklarını söyledi. Altıntaş, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin kendilerine yönelik iftirada bulunduğu iddia ederek , şunları dedi:

"Sezai Temelli, bizim için ‘bu aileler nereden geldi, kaça satıldı, kaça alındı, geçmişi araştırılsın’ demiş. Ben bunu çok komik buluyorum. Çocuklarımızı esir etmişler, bunların görüntüleri var, çocuklar feryat figan ediyor kurtarın diye... Nasıl bu siyasetçi bize bu lafı söylüyor, bu iftirayı atıyor? Kendi kendilerini yalanlıyorlar. 4 yıl önce çocuklarımızın PKK bayrağı altında videosunu yayınlamışlar. Gitmediğimiz kurum kalmadı, şimdi bize 'bu aileler yalan söylüyor' diyor."