Haberler

Ahmet Hakan'dan CHP'li kadın milletvekillerinin Las Tesis protestosuna: Fikir güzeldi ama müsamere gibiydi

18 Aralık 2019 13:19

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, CHP'li kadın milletvekillerinin Meclis'te yaptığı Las Tesis performansıyla ilgili yorumlarda bulundu. Hakan, fikri beğendiğini ancak icra ediliş şeklini beğenmediğini dile getirdi. 

Tıklayın: Polis sokakta engellemişti; kadın vekillerden Meclis'te Soylu'ya karşı Las Tesis performansı

İstanbul'da, Ankara'da kadına yönelik şiddeti protesto etmek için Şili'de başlayan ve dünyaya yayılan 'Las Tesis' dansını yapmak isteyen kadınların gözaltına alınmasının ardından 14 Aralık günü CHP'li kadın milletvekilleri bu performansı Meclis'te, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun karşısında sergilemişti.   

Biz10 Tv'ye konuşan Ahmet Hakan, CHP'li vekillerin, Las Tesis performansı için ilgili şunları söyledi: 

"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Meclis Genel Kurulu'nda. CHP'li kadın milletvekilleri mor şallar takmışlar, Soylu'nun karşısındalar ve bir anda protestoya başladılar. CHP'li kadın milletvekillerinin sıra kapaklarına vurarak yaptıkları protestoyla ilgili birkaç şey söyleyeceğim. 

Fikir güzel. Polis müdahalesine maruz kalan kadınlarla dayanışmak için Meclis Genel Kurulu'nda böyle bir eylem yapma fikri çok güzel, enteresan bir fikir. Kim bulduysa tebrik etmek lazım. Ancak fikrin icrasında çok sorunlar vardı. Bir tür müsamere gibiydi. Sıra kapaklarına çocukça vuran milletvekilleri ve onların bağırmaları... Çok daha güzel, etkili ve iyi bir şekilde icra edilebilirdi. Belki bir dahaki sefere daha iyisini yaparlar."