Haberler

AKP ve MHP’liler 10 aydır erteliyordu: Mansur Yavaş’ın "İlk icraatım" olacak dediği proje oy birliği ile kabul edildi!

15 Nisan 2024 19:51

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yatırım programına almasına rağmen Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Cumhur İttifakı üyelerince 10 aydır ertelen 30 milyon insanın sağlığını ilgilendiren Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi Kapasite Artırım Projesi kredisi, oy birliği ile kabul edildi. 

Cumhurbaşkanı'nın yatırım programına almasına rağmen Cumhur İttifakı üyelerince 10 aydır ertelenen, 30 milyon insanın sağlığını ilgilendiren Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi Kapasite Artırım Projesi kredisi oy birliğiyle kabul edildi.

ABB Başkanı Mansur Yavaş, daha önce projenin önemini şu sözlerle vurgulamıştı: 

"Arıtılan ve arıtılamayan Ankara halkının atık suyu Ankara Çayı’na karışıyor. Oradan Sakarya Nehri’ne ve İstanbul’un Ömerli Barajı’na gidiyor. Yani arıtılamayan su sadece Ankara halkını değil, İstanbul’u da ilgilendiriyor. Bir diğer husus; Sincan, Yenikent ve Polatlı halkı Ankara Çayı’ndan sulama yapıyor. Buralarda yapılan sulamayla yetişen sebzeler de Ankara ve civar illere gönderiliyor. Dolayısıyla buralarda kullanılan suyun ve İstanbul’a giden suyun tertemiz olması gerekiyor."

Murat Köse yeni dönemde ABB Meclisi'nde yer almayacak 

Ankara Büyükşehir Belediyesi önceki dönem AKP Grup Başkanvekili Murat Köse, yeni dönemde aday gösterilmeyerek ABB Meclisi'nde yer almadı.