Diğer

10 bin fitte evlilik teklifi: Heyecandan kendi yazımı bile okumakta güçlük çektim

12 Nisan 2024 12:41

T24 Video

İzmir'e hava yoluyla gelen29 yaşındaki Osman Burçak, 24 yaşındaki kız arkadaşı Fatmagül Çelik’e, 10 bin fit yükseklikte sürpriz evlilik teklifi yaptı, yolcular genç çiftin mutluluğuna tanıklık etti.

Kıbrıs'ta yaşayan Osman Burçak, 9 ay önce tanıştığı kendisi gibi turizm sektöründe çalışan kız arkadaşı Fatmagül Çelik'e birlikte çıktıkları İzmir yolculuğunda sürpriz bir evlilik teklifi hazırladı. Hava yolu personeli ile durumu paylaşen Burçak, uçak 10 bin fite çıktıktan sonra, bir anda kız arkadaşının önünde diz çöktü. Genç adam, bir elinde yüzük, diğer elinde hislerinin yazılı olduğu notu kız arkadaşına okuyup, "Benimle evlenir misin?" diye sordu. Şaşkınlığını gizleyemeyen Fatmagül Çelik’se “Evet” diyerek teklifi kabul etti. Burçak, uçaktaki yolcuların alkışları arasında yüzüğü kız arkadaşının parmağına takıp, sarıldı. Uçaktaki diğer yolcular da genç çiftin mutluluğuna tanıklık etti.

"Heyecandan kendi yazımı bile okumakta güçlük çektim"

DHA muhabirine konuşan Osman Burçak, evlilik teklifini nasıl planladığını anlattı. Burçak, "Farklı bir evlilik teklifi yapmak istedim. Bu nedenle havada evlilik teklifinde bulunmak istedim. Her şeyi planladım. Çiçeğimi ve yüzüğümü aldım. Hava yolu çalışanlarından rica ettim. İzin almam gerekiyormuş ama bilmiyordum. Sağ olsunlar, yine de yardımcı oldular. Çok heyecanlıydım. Teklif için kağıda not aldım ama heyecandan kendi yazımı bile okumakta güçlük çektim. Teklifime 'evet' yanıtını alınca dünyalar benim oldu" dedi.

“Benim için unutulmaz bir an oldu”

Hislerini paylaşan Fatmagül Çelik ise, "Erkek arkadaşımın teklif yapacağını düşünmüştüm. Son zamanlarda gizli saklı bir şeyler planladığı belliydi. Ne zaman, nerede ve ne şekilde yapacağını bilmiyordum. Türkiye'ye gittiğimizde bir yerlerde yapacağını düşünmüştüm. Uçakta evlilik teklif etmesini beklemiyordum. O an dilim tutuldu, konuşamadım. Çok heyecanlandım. Benim için unutulmaz bir an oldu" diye konuştu.

Kaynak: DHA / Kadir Özen