Spor

Yılmaz Vural: Galatasaray'ı şampiyon yaparım; yeter ki görev verilsin

"Galatasaray beni alırsa taraftar pişman olmaz"

14 Şubat 2017 11:54

Türkiye'nin en renkli teknik direktör simalarından Yılmaz Vural, görev verilmesi halinde Galatasaray'ı şampiyon yapacağını söledi.

Beyaz TV'de katıldığı Derin Futbol programında konuşan Vural, Türkiye'de Şenol Güneş'ten sonra en çok maça çıkan teknik direktör kendisinin olduğunu söyleyerek  "Türk antrenörlerin beklentisidir, büyük takımları çalıştırabilmek. Biz de kendimizi layık gördük bu göreve. Benim geçmişte de açıklamam oldu. Türk antrenör yokmuydu da Riekerink'i göreve getirdiler." dedi.

 

"Göreve talibim"

 

"Göreve talip olmak, tabi Türkiye'de komik duruma düşüyorsunuz. Ben bugüne kadar hep talip oldum ama magazine konu olduk." diyeb Vural  "İşte 19 cevapsız arama vb. Tabi ki kıyaslıyoruz biz kendimizi Avrupa tecrübemiz var. Şenol Güneş'ten sonra en çok maç yöneten benim. Böyle büyük bir kulüpte görev almayı hep arzu ettik. Zaten bize hep bu dönemlerde geliyorlar. Sezon başında göreve getirmiyorlar." diye konuştu.

 

"Galatasaray beni alırsa taraftar pişman olmaz"5 sene önceye nazaran şu an daha temkinli konuştuğunu da belirten deneyimli hoca "Ben 3-5 sene önce olsa biraz daha rahat konuşurdum ama şimdi temkinli konuşuyorum. Galatasaray beni göreve getirirse, Galatasaraylılar pişman olmaz." yorumunu yaptı. Vural "Dün ben maçtaydım, Ünal Aysal'ın locasından izledim. Galatasaray'ı iyi tanıyorum, ben göreve gelirsem antrenör hatasıyla şampiyonluk kaçmaz. Ben göreve gelirsem ve şampiyonluk kaçarsa bu benim hatamdan olmaz. Deveye hendek mi atlatıyoruz, herşeyi yabancı yapar, Türk yapamaz mantığından sıyrılalım. Bakın Hamza kardeşim 3 tane kupa aldı. Abdullah Avcı bugün neler yapıyor. Siz imkan verirseniz bakın neler yapıyorlar. Zaten bu takımların forması 1 puan alıyor, siz de biraz antrenörlük yaparsanız zaten 3 puan gelir." şeklinde konuştu.

 

Vural'ın açıkalamaları şöyle:


"Galatasaray takımı bütün bu olumsuzluklara rağmen hala şampiyonluk mücadelesi veriyorsa siz de biraz yardımcı olursunuz. Galatasaray maçlarına gidiyorum, orada da taraftarlar ya hocam sen gelsene diyor. Galatasaray yönetimi yanlış yapmaz. Biz de işimizi iyi yapıyoruz, baskı neyse biliyoruz hepsini yaşadık biz de. Kısa sürede nasıl müdahale edilir ben hep bunu yaşadım. Bir oyuncuyu doğru pozisyonda oynatmak lazım. Galatasaray'da Eren var, Podolski var etkili golcüler var."