Gündem

Yılmaz Erdoğan ile sinemaya giden Turizm Bakanı Ersoy , 30 dakika reklam izledi

Yeni sinema yasasına göre reklam sürelerinin en fazla 10 dakika olması gerekiyor

04 Şubat 2019 15:55

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, oyuncu ve yönetmen Yılmaz Erdoğan ile birlikte 'Organize İşler - Sazan Sarmalı' adlı filmi izledi. 

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, eşi Pervin Ersoy ve Yılmaz Erdoğan ile "Organize İşler 2: Sazan Sarmalı"nı izledi. Ersoy'un film izlediği salonda geçen hafta yürürlüğe giren 5224 sayılı Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkında Kanun'un uygulanmayarak reklam süresinin 30 dakika olduğu görüldü. Yeni sinema yasasına göre reklam sürelerinin en fazla 10 dakika olması gerekiyor.

Habertürk'te yer alan habere göre, Yılmaz Erdoğan, bu durum hakkında, "Yasanın uygulamaya girdiğini bilmeyen salonlar var. Bizler de tespitleri yapıp yetkililere bilgi veriyoruz. Maalesef ki 30 dakika 40 dakika film öncesi reklam veren sinemalar var hâlâ. Böyle olunca bizim filmlerimiz kurbanı oluyor bu durumun. Bizim bütün amacımız Türk sinemasının geleceğini daha kaliteli hale getirmek. Eğer filmin gösterim saati 20.15 diye yazıyorsa 21.00 da girsin izleyenlerimiz. Gördüğünüz gibi 30 - 40 dakika reklam izledik" dedi.

Mehmet Nuri Ersoy da, "Beklediğimiz gibi gayet iyi bir film oldu. Tebrik ederim emeği geçenleri. Çok güzel olmuş. Emeğinize ve elinize sağlık. Sizin gibi üstatların filmlerinde böyle uzun reklamlar oluyor" dedi.