Gündem

Kalan cezasının infazı için tekrar cezaevine giren Ayşe Öğretmen için imza kampanyası başlatıldı

“Çocuklar ölmesin” dediği için 15 ay hapis cezasına mahkûm olan Ayşe Öğretmen, dün kalan cezasının infazı için cezaevine girdi

18 Nisan 2019 18:13

2015 yılında, Diyarbakır'daki sokağa çıkma yasakları sırasında, Beyaz Show’a telefonla bağlanarak “çocuklar ölmesin” dediği için 15 ay hapis cezasına mahkûm olan ve kalan cezasının infazı için tekrar cezaevine giren öğretmen Ayşe Çelik'in serbest bırakılması için imza kampanyası başlatıldı.

2015 yılındaki sokağa çıkma yasakları sırasında, Beyaz Show’a telefonla bağlanarak “çocuklar ölmesin” diyen öğretmen Ayşe Çelik, mahkûm olduğu 15 aylık cezanın infazı için dün cezaevine girdi. Ayşe Çelik’in cezasının infazı daha önce üç kez ertelenmişti.

“Dusun Think” tarafındandan change.org’ta imza kampanyası başlatıldı. Anayasa Mahkemesi, Ayşe Çelik'in itirazını bir an önce karara bağlamaya çağrıldı.

“Ayşe Öğretmen aslında hepimiz adına cezaevine girdi. Çünkü Ayşe öğretmen şahsında ‘barış’ yargılandı, ifade özgürlüğü ayaklar altına alındı. Başından sonuna dek bir hukuk katliamı olan bu sürecin sonunda Ayşe Öğretmen özgürlüğünden, kızı da annesinden mahrum artık. Çelik hapis altındayken de ülkede hiçbirimiz özgür değiliz”  denildi.