Dünya

Yeni Zelanda’da polis merkezinden 11 silah çalındı

Silahların yeri henüz saptanamadı

27 Nisan 2019 11:49

Yeni Zelanda’da Anzak Günü’nde polis merkezinden 11 silah çalındı. Polis 38 yaşındaki bir şüpheliyi gözaltına aldı ancak silahlar henüz bulunamadı. 

Polisin olayla ilgili yaptığı açıklamada, polis merkezinden silah çalma olayının şüphelisi 38 yaşındaki Alan James Harris’in, vatandaşların ihbarı üzerine şehir merkezinde yakalandığı ve ‘hırsızlık’ suçlamasıyla mahkeme çıkarıldığı belirtildi. Ayrıca, çalınan silahların polisin el koyduğu silahlardan olduğu belirtilirken, polisin, çalınan 11 silahın yerini hâlâ saptayamadığı ve arama çalışmalarının sürdüğü bilgisi de açıklamada yer aldı.

Harris’in gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama yapan yetkililer, çalınan silahların yerinin saptanmasının öncelikli olduğunu belirterek, konu dâhilinde herhangi bir bilgisi olan vatandaşların ihbarda bulunmasını istedi. 

Öte yandan, Emniyet Müdürü Mike Bush, polis merkezinden silah çalınmasıyla ilgili soruşturma başlattıklarını; soruşturmanın, ülke genelinde polis merkezlerindeki silahların güveliğinin acilen denetlenmesini de kapsayacağını söyledi.