Gündem

Yeni Şafak: İsrail ve ABD istihbaratının tetikçisi bu iki veliaht bir an önce durdurulmalı

"Bu iki prens mümkünse coğrafyadan kovulmalı"

05 Ağustos 2019 07:24

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Suudi Arabistan'ın veliaht prensleri Muhammed Bin Zaid ve Muhammed Bin Selman'ın İsrail ile ABD istihbaratının tetikçisi olduğunu söyledi. "Bu iki veliaht bir an önce durdurulmalı" diyen Karagül, "Bu iki prens mümkünse coğrafyadan kovulmalı" ifadesini kullandı. 

"Suudi Arabistan Veliahtı Muhammed Bin Selmanve BAE’li Muhammed Bin Zaid, 1. Dünya Savaşı sonrasının ikinci coğrafya dizaynının bölgesel temsilcileriydi. Zamanımızın Lawrence’larıydı" ifadesini kullanan Karagül'ün "* İki Veliaht, sizin için yol bitti! * “Dubai’ye bir İran füzesi düşerse ne yapacaksınız” diye sormuştuk. * Erdoğan’ı devirecek, Türkiye’yi durduracaktınız, o plana ne oldu? * BAE İran’la flört etmeye başladı. * Durun, daha neler göreceksiniz!" başlığıyla yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle:

DUBAİ’ye bir İran füzesi düşerse ne yapacaksınız...

(...)“Neyinize güveniyorsunuz” diye sormuştuk. “Bu iki veliaht duvara toslayacak” demiştik. “S. Arabistan daha Yemen’le uğraşamıyor ama İran’la savaşa hazırlanıyor” demiştik.

“Dubai’ye bir İran füzesi düşse BAE diye bir şey kalmaz” demiştik. “İki Veliaht en büyük aptallığı Türkiye düşmanlığına sarılarak yaptı” demiştik.

Arap dünyasını Türkiye’ye karşı kışkırtmayın yarın muhtaç olursunuz” demiştik. “Biz yolumuzu buluruz, yüzlerce yıldır bulduk, siz mahvolursunuz” demiştik.

Daha neler görecekler

Çok geçmedi, işler karışmaya başladı. Yemen’de anlaşmazlığa düştüler. Muhtemelen BAE Suudileri yalnız bırakacak. Geçtiğimiz hafta BAE ile İran güvenlik toplantısı yapmaya başladı.

S.Arabistan’la birlikte bütün Arap dünyasını İran’a karşı tek cepheye dönüştürmeye çalışan BAE, tehlikeyi görmüş!

“İran bize bir füze atsa bütün yatırımcılar, yabancılar Dubai’den kaçarAsyalıları bile çalıştıramayız. Biz ne yapıyoruz” diye sorgulamaya başlamışlar. İran’a karşı Suudiler yapayalnız bırakılıyor. En yakın cephe arkadaşları onları terkediyor.

İran’la savaşacak, Türkiye’de darbe yapacak, Erdoğan’ı devirecek, “Türk yayılması”nı durduracaklardı. Bu proje başlatılalı iki yıl oldu. Geldikleri yer burası. Daha neler görecekler… “Büyük tuzak size kuruldu” demiştik. Onu da görecekler..

İki prens durdurulmalı

Suudi Arabistan ve BAE, iki Veliaht’ın etkisinden kurtulmalı, kurtarılmalı. Muhammed Bin Zaid ve Muhammed Bin Selmanüzerinden korkunç kötülük tohumları ekildi, bunlara bir son verilmeli.

Bu iki prens, derhal bütün alanlardan uzaklaştırılmalı, ellerindeki bütün imkanlar alınmalı, mümkünse coğrafyadan kovulmalı.

Coğrafyaya kabus taşıyan, İsrail ve ABD istihbaratının tetikçisi bu iki veliaht bir an önce durdurulmalı.

Yoksa Arap dünyası büyük bedeller ödeyecek. Biz değil, onlar ödeyecek…