Gündem

Vatandaş görüntüledi: Oyuna alınmadığı için ağlayan zihinsel engelli öğrenciye, öğretmeni tekme attı

Yaşanan olayı kameraya kaydeden vatandaş, "Dövüyorlar çocuğu, halen içeriden ses geliyor" dedi

14 Kasım 2019 22:32

Kayseri’de '75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde çekildiği iddia edilen görüntüde, oyuna alınmadığı için küsen zihinsel engelli bir öğrenci, öğretmeni tarafından tekmelendikten sonra pencereden içeri alındı. O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, Melikgazi ilçesinde bulunan '75. Yıl İstikbal Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde çekildiği iddia edilen görüntüde, zihinsel engelli bir öğrencinin voleybol oynatılmadığı için küserek oturduğu yerden kalkmaması üzerine öğretmenler ve görevliler, öğrenciyi ikna etmeye çalıştı ancak oyuna alınmadığı için küsen öğrenci yerinden kalkmayı reddetti.

Bir öğretmenin "Kalkıyor musun içeri?" diye sormasının ardından bir başka öğretmen de yerdeki öğrenciye tekme atarak, "Kalkıyor musun kalkmıyor musun?" diye çıkıştı. Öğrenci ağlayarak, "Beni oynatmıyorsunuz" deyince, tekme atan öğretmen, "Oynatmıyorum, hoca benim oynatmıyorum" diyerek öğrenciye kafa attı.

Görevliler ve öğretmenler, kalkmayan öğrenciyi kollarından ve bacaklarından tutarak karga tulumba kaldırdıktan sonra pencereden içeri aldı ve perdeyi kapattı. Cep telefonu ile olayı görüntüleyen vatandaş ise, "Dövüyorlar çocuğu, halen içeriden ses geliyor" diyerek videoyu sonlandırdı.

Görüntünün ortaya çıkmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, konuyla ilgili olarak soruşturma başlatıldığını bildirdi.