Gündem

Vali Yerlikaya'dan İmamoğlu'na ziyaret

İmamoğlu, "Temmuz ayı ödemelerini irdeliyoruz"

16 Temmuz 2019 16:37

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, iş insanı Ömer Koç ve Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ayrı ayrı tebrik ziyaretlerinde bulundu.  Vali Yerlikaya, İmamoğlu ile dayanışma içinde çalışacaklarını söyledi. Ziyaret sonrası bir gazetecinin "İBB Meclisi'nde Temmuz ayında ödenmesi gereken bütçenin önceden ödendiği yönünde bir açıklamanız oldu. Buna yönelik bir görüşme oldu mu" sorusuna, "O konuları irdeliyoruz. Gerektiğinde Sayın Valimizin telefonun öbür ucunda olduğunu biliyoruz" yanıtını verdi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretinde bulundu. Başkan İmamoğlu, Vali Yerlikaya'yı, İBB'nin Saraçhane'deki merkez binasının girişinde karşıladı. Birlikte makam odasına çıkan ikili, basın mensuplarının görüntü almasının ardından baş başa yaklaşık bir saat görüştü. İmamoğlu ve Yerlikaya, daha sonra kameraların karşısına geçti.

Vali Yerlikaya, önce İBB şeref defterine, "Dünyanın en güzeli, medeniyetimizin baş şehri İstanbul'umuza hizmet etmek, büyük onur, çok büyük sorumluluktur. 23 Haziran 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İstanbul'umuza hayırlı olsun. Allah, yar ve yardımcısı olsun" diye yazdı.

Yerlikaya: Dayanışma içinde çalışacağız

Yerlikaya, devir-teslim töreninde iki gün sonra İmamoğlu'nun kendisini ziyarete geldiğini hatırlatarak, "Bizim hem devlet geleneğimizde hem de örfümüzde, adetimizde iade-i ziyaret vardır. Biz de bugün Sayın İmamoğlu'na iade-i ziyaretimizi gerçekleştirdik. Tekrar kendisini tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Allah yardımcısı olsun. Bu şehirde atanmışların başı olarak, Vali olarak, yerel yönetimin başı olarak Ekrem Başkan ve 39 ilçe belediye başkanı insanlarımızın oyuyla gelen belediye meclisi üyeleri, hep beraber şehrimizi iyi niyetle, çok büyük bir gayretle ve vatandaşlarımızın hayır dualarıyla yönetmeye niyetimiz var. Meselelerimiz, hizmet bekleyen alanlarımız çok. Ama bir dayanışma ve mesai birliği içinde bunu hemşerilerimize göstereceğiz" diye konuştu.

İmamoğlu: İBB'nin Temmuz ayı ödemelerini irdeliyoruz

İmamoğlu da ziyaretinden dolayı Yerlikaya'ya teşekkür ederek şunları söyledi:

"İstanbulluların beklentilerini çok güzel ifade ettiler. Biz de aynı yönde bakıyoruz. İş birliği içerisinde İstanbul'a hizmet üretmenin esas olduğu bir dönem olsun. Böyle bir dilekle yola çıktık. Bu dileğimizin her daim her hususta, bir masanın etrafında oturarak tartışıyor, doğruyu buluyor şeklinde bir atmosfer yaratmak adına elimizden geleni yapacağımızı Valimize ilettim. İnşallah İstanbul'un her sorununa değinen, sorun çözen muazzam bir iş birliği, senkronize bir çalışma dönemini birlikte yaşatırız. İstanbullulara karşı vazifemizi yerine getirmiş oluruz. Bu duygularla sohbetimizi tamamladık. İstanbul'un zamanı hızlı akıyor, sorunları çok. Soruna çözüm bulunması konusunda talebi olan vatandaşımızın sayısı çok. Bu bakımdan biz de sorunları ortak çözeceğimiz ortamların başlamışını diliyorum."

İmamoğlu, bir gazetecinin, "İBB Meclisi'nde Temmuz ayında ödenmesi gereken bütçenin önceden ödendiği yönünde bir açıklamanız oldu. Buna yönelik bir görüşme oldu mu" sorusuna, "O konuları irdeliyoruz. Gerektiğinde Sayın Valimizin telefonun öbür ucunda olduğunu biliyoruz, konuşuyoruz. Bir detay olduğunda sizleri bilgilendiririz" yanıtını verdi.

Ömer Koç ve Saadet Partisi İl Başkanı'ndan da ziyaret

Vali Yerlikaya'nın ardından İmamoğlu'nun gün içindeki diğer ziyaretçileri iş insanı Ömer Koç ve Saadet Partisi (SP) İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim oldu. İmamoğlu, kendisine ilk İBB Başkanlığı döneminde de tebrik ziyaretinde bulunan Koç ile ikinci kez bir araya geldi. Koç, kendi çini koleksiyonundaki bir eser örnek alınarak dokunan eşarbı, "Refikanız için" diyerek İmamoğlu'na takdim etti. İmamoğlu da İSMEK'li kadınların el ürünü cam bir vazoyu Koç'a hediye etti. İk

İmamoğlu'nun Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı'ndaki ziyaretine şehir dışında olması nedeniyle katılamayan İl Başkanı Sevim, partili arkadaşlarıyla İBB Başkanı'na iade-i ziyarette bulundu.