Gündem

Ümit Özdağ, İstanbul ve ilçe adaylarını tanıttı, konuşmasında Özel ve İmamoğlu'nu hedef aldı

"Biz aday tanıtım toplantımızı iptal etmeyeceğiz"

13 Ocak 2024 12:19

T24 Haber Merkezi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin İstanbul ve ilçe adaylarını tanıttı. Burada yaptığı konuşmasında Özgür Özel'in gelen şehit haberlerinin ardından aday tanıtım toplantısına iptal etmesine değinen Özdağ, "Özel aday tanıtım toplantılarını değil, DEM Parti ile görüşmelerini iptal etsin" dedi.

Sözlerine Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek devam eden Özdağ, "İmamoğlu, CHP'ye eş genel başkanlık yapmaktan İstanbul'la ilgilenmeye vakti olmadı" ifadelerini kullandı.

Özdağ'ın açıklamalarından öne çıkan satırbaşları şu şekilde:

"Biz aday tanıtım toplantımızı  iptal etmeyeceğiz. Özgür Özel'in aday tanıtım toplantılarını değil, DEM Parti ile görüşmelerini iptal etmesi gerekiyor.. 

AKP de iptal etmiş bir tanıtım programını. AKP'nin de iptal etmesi gereken bir başka büyük teröristin Şeyh Said’in Diyarbakır’da 12 kilometrelik bulvara kayyum tarafından isminin verilmesini iptal etmesidir.

Büyük İstanbul depremi en büyük risk bu şehir için 7 ve üzeri deprem olma ihtimali yüzde 65.

İstanbul'da Zafere ulaşmak için hep birlikte büyük bir mücadele vereceğiz. İstanbul aslında birbirinden çok farklı olmayan iki zihniyet arasında mahkum değil. İki zihniyet de aynı müteahttlerle çalıştılar. 2 zihniyet'te İstanbul'un değil mütehaattlerin çıkarlarını savundular. Şimdi bu iki zihniyet İstanbulluların kaşrısına çok farklı bir şey gibi çıkıyorlar. Gerçek farkı yaratmak için Türkiye'de ve İstanbul'da zafer zamanı diyoruz. İmamoğlu, CHP'ye eş genel başkanlık yapmaktan İstanbul'la ilgilenmeye vakti olmadı. İstanbul adayımız Eski Ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu'dur"