Spor

UEFA'dan Süper Kupa için İstanbul rehberi: Galata Kulesi'nin tepesine çıkın, mezeyi rakıyla yiyin

12 Ağustos 2019 13:57

T24 Dış haberler

UEFA, 14 Ağustos'ta Vodafone Park'ta Liverpool ile Chelsea arasında oynanacak olan Süper Kupa finali için İstanbul'a seyahat edeceklere tavsiyelerde bulundu. 

UEFA'nın bülteninde İstanbul'a seyahat edeceklerin gelmeden sıkı bir diyet yapması gerektiği çünkü Türkiye'de kilo almanın kaçınılmaz olduğu ifade edildi. Ziyaretçilere döner, Adana kebap ve ayran denemeleri tavsiye edildi. Bültende lahmacun ve pidenin de denemeye değer olduğu yorumunda bulunuldu. Süper Kupa için İstanbul'da bulunacak futbolseverlere mezelerin yanında rakı veya yerel biraları denemeleri de tavsiye edildi. 

İstanbul'un 2005'te Şampiyonlar Ligi, 2009'da da UEFA Kupası finaline ev sahipliği yaptığı hatırlatılan bültende ziyaretçilerine yürüyerek şehrin "dünyaca ünlü trafiğinden" kaçınabileceği bildirildi. İstanbul'un üç büyük takımı Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın başarılarından söz edilen bültende, "Manchester United, Barcelona, Milan, Chelsea, Inter, Real Madrid ve Juventus burada yenilgiyi tattı" ifadeleri yer aldı.

UEFA, şehrin keşmekeşinden kaçmak isteyenlere Adalar'ı ve Ağva'yı tavsiye etti. Bültende Ayasofya, Taksim Meydanı, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Mısır Çarşısı ve Boğaz'ın görülmesi gerektiği belirtildi. UEFA ayrıca ziyaretçilere Galata Kulesi'nin tepesine çıkmalarını tavsiye etti.