Gündem

TUTUKLANDIKTAN SONRA ÇALDIĞI GÖZLÜK ÇERÇEVELERİNİ İADE ETTİ

  *HIRSIZLIK ANI KAMERADA Haber: Ali AKSOYER-İSTANBUL DHA Maltepe'de park halindeki bir otomobilin içindeki 350 bin lira değerinde gözlük çerçevesi çalan iki şüpheli polis tarafından yakalandı

24 Şubat 2018 15:59

 

*HIRSIZLIK ANI KAMERADA

Haber: Ali AKSOYER-İSTANBUL DHA
Maltepe\'de park halindeki bir otomobilin içindeki 350 bin lira değerinde gözlük çerçevesi çalan iki şüpheli polis tarafından yakalandı. Hırsızlık anı güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Şüpheliler tutuklanırken, bir hafta sonra avukatı aracılığı ile mağdurlarla irtibata geçen şüphelilerden Emrah B. cezasında indirim almak için uzlaşmak istediğini söyleyerek çalınan 1600 gözlük çerçevesinden 901\'ini iade etti. Polis diğer gözlük çerçevelerini bulmak için operasyonlarını sürdürüyor.
Maltepe, Cevizli Mahallesi\'nde 29 Ocak 2018 tarihinde meydana gelen olayda park halindeki bir otomobilin içinden piyasa değeri 350 bin lira olan 1660 adet gözlük çerçevesi çalındı. Polis güvenlik kamera görüntülerini incelediğinde kısa süre içinde şüphelilerin kimliklerini tespit etti. 12 Şubat 2018 tarihinde  Esenyurt\'ta bir benzinciye yapılan operasyonda şüpheliler Emrah B. ile Can K. gözaltına alındı. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderilirken, yapılan aramalarda çalınan gözlük çerçeveleri bulunamadı.
Tutuklanmasından yaklaşık bir hafta sonra avukatı aracılığı ile mağdurlarla irtibata geçen şüphelilerden Emrah B. cezasında indirim almak için uzlaşmak istediğini söyledi. Emrah B.\'nin söylediği yere giden polis ekipleri çalınan 1660 gözlükten 901\'ini buldu. Gözlük çerçeveleri sahibine teslim edildi.

HIRSIZLIK ANI KAMERADA
Tutuklanan zanlıların araçla çevrede keşif amaçlı dolaşmaları ve bir otomobilin önüne park ederek gözlük çerçevelerini çalmaları güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Hırsızlıktan sonra zanlıların araç plakasını değiştirmeleri de kameralara yansıdı.

Görüntü Dökümü:
-GÜVENLİK KAMERASI
-Zanlıların araç ile dolaşması
-Aracın plakasını değiştirmesi
AKTÜEL GÖRÜNTÜLER
-Gözlük çerçevelerin görüntüsü
-Adliyeye sevk edilmesi

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir