Gündem

Türkiye Barolar Birliği, Beştepe’deki Adli Yıl Açılış Töreni’ne katılacak: "Sorunları konuşarak çözeceğimize inancımız tam"

11 baro Beştepe'deki daveti reddetti

17 Ağustos 2019 12:19

Türkiye Barolar Birliği, 2 Eylül'de Beştepe'de gerçekleştirilecek adli yıl açılış töreni için Yargıtay tarafından barolara yapılan daveti kabul ettiklerini açıkladı. Yazılı bir açıklama yapan Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu “Bizim de sorunları konuşarak, iletişim kurarak hep birlikte çözebileceğimize inancımız tamdır” dedi. Ankara, İstanbul, İzmir, Muğla, Adana, Bursa Ordu, Aydın, Antalya, Van ve Kocaeli baroları Beştepe’de yapılacak törene katılmayacaklarını duyurdu.

TIKLAYIN: Ankara Barosu da Yargıtay'ın davetini reddetti: "Adli yılı Saray çatısı altında değil, Atamızın huzurunda karşılayacağız"

Barolar Birliği’nden yapılan açıklama şöyle:

"Yargıtay Başkanlığı’nın Adli Yıl Töreni’ne Türkiye Barolar Birliği Başkanı’nı davet etmesi üzerine konu Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu’nda tüm yönleriyle görüşülmüştür. 

Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu törene katılım sağlanmasına karar vermiştir.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu törene katılacak ve eskiden beri gelen geleneğin devamı olarak Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü Cirit ile birlikte Adli Yıl açış konuşmasını yapacaktır.

Meslektaşlarımızın ve milletimizin beklentisi sorunlarımızın konuşarak çözülmesidir. Bizim de sorunları konuşarak, iletişim kurarak hep birlikte çözebileceğimize inancımız tamdır."