Gündem

Türk Hava Yolları, ABD'ye tarifeli uçuş başlattı

Chicago ve Washington DC'ye bugünden itibaren haftada 3 uçuş gerçekleştirecek

19 Haziran 2020 19:28

Koronavirüs kısıtlamalarının kademeli olarak kaldırılmasıyla 1 Haziran’da iç hat, 11 Haziran’da da yurt dışı uçuşlarını başlatan Türk Hava Yolları (THY), ABD’nin Washington DC ve Chicago'ya tarifeli sefer düzenlemeye başladı.

Normalleşme adımları kapsamında yaklaşık iki buçuk aylık aradan sonra 1 Haziran'da iç hat, 11 Haziran'da ise dış hat tarifeli yolcu seferleri yeniden başlamış, bu kapsamında Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı'ndan ilk olarak Almanya, İngiltere ve Hollanda'ya sefer düzenlemişti. Bu aşamadan sonra ülkeler arası görüşmeler doğrultusunda o tarihten bu yana bazı ülkelerle kademeli olarak uçuşların başlatılmasına devam ediliyor. Yolcular, virüs tedbirlerine uygun şekilde terminale alındı. Bu kapsamda Türk Hava Yolları, ABD'de iki destinasyona tarifeli uçuş başlattı.

THY, İstanbul Havalimanı'ndan ABD'nin Washington DC ve Chicago şehirlerine de tarifeli sefer düzenledi. Saat 21.00'de gerçekleştirilecek Chicago uçağı 264, Washington uçağı ise 293 yolcusuyla ABD'ye hareket edecek.

 

Chicago ve Washington'a haftada 3 sefer

Türk Hava Yolları bu kapsamda Chicago ve Washington DC'ye bugünden itibaren haftada 3 uçuş gerçekleştirecek. THY,  22 Haziran 2020'den itibaren haftada 3 uçuş Miami'ye, 24 Haziran'dan itibaren ise yine haftada 3 uçuş olmak üzere Los Angeles'a tarifeli uçuş başlatmayı planlıyor. (İHA)