Gündem

Tiyatrocu Orhan Aydın serbest bırakıldı

"Memur arkadaşlar otele getirdiler, buradan karakola gideceğiz"

16 Temmuz 2019 08:25

Tiyatro sanatçısı Orhan Aydın, bir festivale katılmak için gittiği Urla'da gözaltına alındı. Orhan Aydın’ın Gaziosmanpaşa Savcılığı’nca açılan bir hakaret dosyasından hakkında gıyabi tutuklama kararı olduğu öğrenildi.  Gece gözaltına alınan Aydın sabah saatlerinde serbest bırakıldı.

Sözcü'de yer alan habere göre, Urla’da kaldığı otelin karşısında bir mekânda otururken gözaltına alınan Aydın, “Gaziosmanpaşa Savcılığının verdiği, haberimiz olmadığı bir dosyaya gıyabi tutuklama kararı var. Hastaneye gittim, sağlık raporu aldım. Memur arkadaşlar otele getirdiler, buradan karakola gideceğiz. Karakolda sabahlayacağım gibi gözüküyor. Bunlara alıştık ama böylesi tuhaf!” dedi.

Dosyanın hakaret dosyası olduğunun kendisine söylendiğini aktaran Aydın, büyük ihtimalle Cumhurbaşkanına hakaret suçlaması olduğunu ifade etti. Aydın'ın sosyal medya paylaşımı ise şöyle:

Aydın: Dayanışmalarını iletenlere sevgiyle teşekkür ederim

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Çelebi, sosyal medya hesabından Orhan Aydın'ın serbest bırakıldığını duyurdu. Orhan Aydın serbest bırakılmasının ardından yaptığı açıklamada,  "7.5 saat Karakol ve Savcılık ifadesinin nedeni; Esra Elönü’ye hakaret Bir daha yazayım Esra Elönü’ye hakaret. Gazeteci imiş ve de yazar imiş! Yanımda durarak, dayanışmalarını ileten tüm insanlığa sevgiyle teşekkür ederim" dedi.