Seçim 2024

TİP'in Hatay adayı Gökhan Zan açıkladı: Mustafa Sarıgül aday olursa çekilecek mi?

"Benim üzerime düşen bir durum olursa oturur konuşurum"

13 Şubat 2024 16:50

Türkiye İşçi Partisi'nin (TİP) Hatay Büyükşehir Adayı Gökhan Zan tv100'ün Taksim Meydanı programına konuk oldu. Zan, Gürkan Hacır'ın "Mustafa Sarıgül, aday olursa adaylıktan çekilir misiniz?" sorusuna yanıt verdi.

TİP'ten Hatay adayı olan eski futbolcu Gökhan Zan tv100'ün Taksim Meydanı programına telefonla bağlanarak soruları yanıtladı.  Zan, Gürkan Hacır'ın "Mustafa Sarıgül, aday olursa adaylıktan çekilir misiniz?" sorusuna, "Mustafa abi çok değerli bir insan. Ben onu spor camiasından tanıyorum. on 20 yıldır abi-kardeş ilişkimiz var. Ancak onun cevabını benim vermem doğru olmaz. Kendisi Erzincan vekili. Böyle bir durum sözkonusu olura bunu Erkan Baş, MYK üyeleri ve vekillerle konuşuruz. Ben inanıyorum ki doğru bir aday arkasında TİP'in hayır diyeceğini düşünmüyorum. Benim üzerime düşen bir durum olursa oturur konuşurum" yanıtını verdi.

"Hatay'ın sesi olmaya çalıştım"

Telefonla programa bağlanan Gökhan Zan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Gökhan Zan’ın konuşulmasından çok, Hatay halkının gündemde kalması, onların yaşadığı sıkıntıları anlatabilmek ve onların sesini ulaştırabilmem, tüm amacım bu. Ben Hatay’da doğdum, orada büyüdüm. Hatayspor’da başlayan serüvenime Beşiktaş, Galatasaray gibi iki büyük camiada temsil etmiş ve ay yıldızlı formayı giymiş, başarılar elde etmiş bir spor adayıyım. Siyaset olarak değil, tamamen Hatay’ın sesi olmaya çalıştım. Tamamen içgüdüsel reflekslerle bugüne kadar gelindi.

"Mevki, makama, şöhrete ihtiyacım yok"

Benim tüm amacım Hatay. Benim mevki, makama, şöhrete ihtiyacım yok ki. Ben sadece toprağıma hizmet etme görevini kabul ettim. Mevki, makam hırsım hiç olmadı. Sadece Hatay halkının sesi olmak istedim. Hep anketlerden bahsedildi, asıl anket sokaktır.

"Hatay'da durum partiler üstüdür"

Yüzlerin halka dönülmesi gerektiğinin bilinmesi lazım. Burada halkın beklentisi ne CHP’dir, ne de AKP'dir, ne de diğer partilerdir. Bu durum partiler üstüdür. Enkazın altında kalanın partisi olabilir mi? Acı yaşayan insanlara el uzatabilmek kıymetlidir. Sahadaki halk bunu CHP Genel Merkezine iletmeye çalıştı. Maalesef halka yüz dönülmedi, sırt dönüldü. Hatay halkının sesi olmak için yola çıktım.

Zan'dan "Mustafa Sarılgül aday olursa çekilir misiniz?" sorusuna yanıt

Zan, Gürkan Hacır'ın "Mustafa Sarıgül aday olursa çekilebileceğinizi mi söylüyorsunuz?" sorusuna kendisinin böyle bir cevap vermesinin doğru olmayacağını söyledi. Zan, "Mustafa abi çok değerli bir insan. Ben onu spor camiasından tanıyorum. on 20 yıldır abi-kardeş ilişkimiz var. Ancak onun cevabını benim vermem doğru olmaz. Kendisi Erzincan vekili. Böyle bir durum sözkonusu olura bunu Erkan Baş, MYK üyeleri ve vekillerle konuşuruz. Ben inanıyorum ki doğru bir aday arkasında TİP'in hayır diyeceğini düşünmüyorum. Benim üzerime düşen bir durum olursa oturur konuşurum"