Gündem

Temelli'den Erdoğan'a: Soyadıma takmış, espri yetenekleri harika

"Bizim temelimizi merak ediyorsa HDP ağacına baksın"

25 Mart 2019 07:55

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi için kullandığı "temelsiz adam" ifadesi hakkında konuştu. Temelli, "Sabah akşam beni şikayet ediyor. 'Bu adam var ya' diyor bir de soyadıma takmış espri yetenekleri harika. Bizim temelimizi merak ediyorsa HDP ağacına baksın, binlerce yıllık tarihe kök salmış tarihe" ifadelerini kullandı. 

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, “Dersim Devrimci Güç Birliği”nin Seyit Rıza Meydanı’nda düzenlediği mitingde konuştu.

"Bütün Kürtlere dinsiz imansız diyor"

Erdoğan’ın konuşmalarını eleştiren Temelli, “HDP’lilere terörist diyor. Hızını alamıyor bu ülkede tüm HDP’lilere, Kürtlere dinsiz imansız diyor. Dini siyasete alet ediyor. Arkasında sinevizyon sabah akşam bizi gösteriyor. Toplumu bölen, ayrıştıran bu anlayış bu ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür. Biz de bunun karşısında iyiliği savunacağız. Tıpkı Dersim Devrimci Güç Birliği’nin yaptığı gibi yan yana geleceğiz, omuz omuza vereceğiz faşizme geçit yok diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisi için “temelsiz adam” ifadesini kullandığını dile getiren Temelli, “Sabah akşam beni şikayet ediyor. ‘Bu adam var ya’ diyor bir de soyadıma takmış espri yetenekleri harika. ‘Temelsiz’ diyor. Bizim temelimizi merak ediyorsa HDP ağacına baksın, binlerce yıllık tarihe kök salmış tarihe” ifadelerini kullandı.