Gündem

Teddy Quinlivan, Chanel’in ilk trans modeli oldu

Brezilyalı model Valentina Sampaio da Victoria’s Secret markasının ilk trans modeli olmuştu

29 Ağustos 2019 16:41

Victoria's Secret’ın ardından, dünyaca ünlü Fransız moda evi Chanel de bir trans modelle çalışmaya başladığını duyurdu ve model Teddy Quinlivan, Chanel’in yeni yüzü seçildi. Böylece Chanel, trans model seçen ikinci firma oldu.

25 yaşındaki model bu gelişme üzerine “Dünya seni tekmeleyecek, sana tükürecek ve sana değersiz olduğunu söyleyecek. Ayağa kalkma gücüne sahip olmak, savaşmaya devam etmek senin işin, çünkü vazgeçersen, zafer gözyaşlarının tadını asla bilemezsin. Bu hayali gerçeğe dönüştüren herkese teşekkürler” dedi.

Daha önce Chanel'in yanı sıra Gucci, Chloé ve Louis Vuitton gibi moda devlerinin defilelerinde boy gösteren 25 yaşındaki model, trans olduğunu 2017'de açıklamıştı.

Victoria's Secret’ta neler olmuştu?

Kasım ayında Victoria's Secret Pazarlama Direktörü Ed Razek, trans ve büyük beden modellerle hiçbir zaman çalışmayacağını açıkladı. Sosyal medyada tepki ile karşılanan Razek’in açıklamasından sonra marka özür diledi ve #TransisBeautiful etiketi ile kampanya başlatıldı.

Kısa bir süre sonra Brezilyalı trans model Valentina Sampaio, sosyal medya hesabından Victoria’s Secret’in alt markası olan “Pink” için çekimde olduğunu duyurdu. Sampaio’nun paylaşımının ardından  Victoria's Secret Pazarlama Direktörü Ed Razek istifa etti.

TIKLAYIN - Victoria's Secret'ın ilk trans modeli Valentina Sampaio