Gündem

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile görüştü

Meclis Başkanı Şentop, yaptığı açıklamada daha önce milletvekili arkadaşlardan da görüş aldığını belirtti

13 Kasım 2019 19:27

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile TBMM'nin kuruluşunun 100'üncü yılı anma programına ilişkin görüştüklerini açıkladı.

TBMM Başkanı Şentop ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TBMM'de gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından basına açıklamada bulundu. Şentop, toplantı gündeminin TBMM'nin kuruluşunun 100'üncü yıl dönümü için yapılacak etkinlikler olduğunu ifade ederken, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bu konuda geçen hafta milletvekili arkadaşlarımızdan görüşlerini, önerilerini yazmaları için talepte bulunmuştum. Bu hafta da siyasi partilerimizin grup başkanlarını ziyaret etmek için kendilerinden randevu istemiştim. Dün Sayın Naci Bostancı'yla görüştüm, bugün de Sayın Kılıçdaroğlu'yla görüşerek, hem düşündüklerimizi anlattım, hem de kendilerinin önerilerini aldım."

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise Şentop'un meclisin 100'üncü yılını kutlama amacıyla güzel bir çalışma başlattığını belirterek, "Benim de düşüncelerimi sordu. Kendilerine düşüncelerimi aktardım. 100'üncü yıl dolayısıyla güzel bir çalışma olacak. Hem yazılı, hem de görsel olarak özel bir çaba harcıyorlar. Umarım hep beraber bunların tanığı oluruz. Güzel çalışmalar gerçekleşecektir. Ben Sayın Başkan'ın aktardığı bilgiler için kendisine teşekkür ederim" dedi. (DHA)