Gündem

Starbucks'a saldıran 4 kişi gözaltına alındı: İsrail'i protesto etmek için yapmışlar 

13 Nisan 2024 18:00

Kahramanmaraş'ta Starbucks şubesine pompalı tüfek ve taşla yapılan saldırıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 2'si 18 yaşından küçük 4 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan iki kişinin yağma, gasp, kasten yaralama ve uyuşturucu kullanma gibi 42 farklı suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

İsrail’e destek verdiği iddiasıyla sık sık hedef haline getirilen Starbucks'ın Kahramanmaraş’taki şubesi kimliği belirsiz 1’i maskeli 3 kişi tarafından taşlı saldırıya uğramıştı. Ölen ya da yaralananın olmadığı olayda iş yerinin camları kırılırken, saldırganlar da kaçmıştı. 

TIKLAYIN - Kahramanmaraş'ta Starbucks'a taşlı saldırı

42 farklı suç kaydı 

İhbar üzerine adrese sevk edilen polis ekipleri, yaptıkları araştırmada saldırganların kimliklerini tespit etti. Adresleri belirlenen 4 şüpheli, polisin operasyonuyla yakalanıp gözaltına alındı. 2'si 18 yaşından küçük olan 4 kişinin herhangi bir örgüt bağlantısı tespit edilemezken, 2'sinin yağma, gasp, kasten yaralama ve uyuşturucu kullanma gibi 42 farklı suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

İsrail'i protesto etmek için yapmışlar 

Saldırganlarının sorgularında Starbucks'ın İsrail’e destek olması nedeniyle saldırıyı gerçekleştirdiklerini söyledikleri öğrenildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.