Gündem

Soylu: Allah, Kandil'de bayram namazı kılmayı nasip etsin

Soylu'nun Kato Dağı'nda kıldığı namaz eleştirilere sebep olmuştu

07 Haziran 2019 15:49

Kato Dağı'nda askerlele beraber kıldığı namaz eleştirilere sebep olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Allah bu milletin evlatlarını önümüzdeki bayramda, bu bayramda kıldığımız Kato Dağı'nın yanı sıra Kandil Dağı'nda bayram namazı kılmayı Allah nasip etsin" dedi.

Gaziosmanpaşa General Aldoğan Caddesi'nde esnaf ziyareti yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cuma namazını Karadeniz Mahallesi Merkez Camii'nde kıldı. Namaz çıkışı bölgedeki vatandaşlara hitap eden Soylu, şunları söyledi:

"Allah da şahit, takip eden kullarda şahit. 24 saatin 20 saati bu memleketin üzerimize verdiği sorumluluğu yerine getirmek için çaba sarf ediyoruz. Memleketimizin birliği ve beraberliğini sağlamak, çocuklarımıza musallat olan musibetleri ortadan kaldırmak için çaba sarf ediyoruz. Duam şudur. Bayramın birinci günü Allah nasip etti, bayram namazını daha önce teröristlerin yuvası olan, oradan tüm Türkiye'ye menalet yayılan, oradan eğitimlerini gördükleri, orada lojistiklerini ve mühimmatlarını dağıttıkları Şırnak'tan Karadeniz'e kadar her yerine etki oluşturmaya çalıştıkları ve yaklaşık 2 yıldır Allah'a hamdolsun 5 vakit ezanın orada okunduğu, Ay Yıldızlı bayrağımızın dalgalandığı bayram namazını Kato'da kıldık. Duamız şudur. Allah da şahit millet de şahit. Allah bu milletin evlatlarını önümüzdeki bayramda, bu bayramda kıldığımız Kato Dağı'nın yanı sıra Kandil Dağı'nda bayram namazı kılmayı Allah nasip etsin. Bu milleti, sıkıntıdan, kederden uzak tutsun. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın."